Navštivte Zemi Keltů v Železných horách

28.4.2022 – 31.10.2022, 23:59

Zemi Keltů najdete v Železných horách v Nasavrkách a okolí, v krajině, která pamatuje keltské osídlení. Jde o neziskový projekt Boii z. s. 
Středobodem Země Keltů je Keltský skanzen Nasavrky – rekonstrukce oppida, keltského města, rozkládající se na ploše 3,5 hektaru. Původní oppidum se nachází v Hradišti u Českých Lhotic.

Navštivte Zemi Keltů v Železných horách
  • Adresa:
    Nasavrky 409,
    Nasavrky, 538 25

V obvyklé otevírací dny je možné se vydat do oppida s průvodcem a nechat si popovídat o keltské historii, či si skanzen projít po vlastní ose s textem a mapou. Oblíbeným lákadlem jsou zvířátka – v oppidu lze potkat například ovce, kozy a polodivoká prasata. Za pozornost stojí domy a jiné objekty: minulý rok jsme postavili dům náčelníka a nyní pracujeme na jeho vnitřním zařízení,  přes zimu byl také zútulněn dům hrnčíře a postaven nový přístřešek pro ovce...

Kromě klasických prohlídkových dní chystáme množsví akcí, na něž vás srdečně zveme. Jsou to Oživlý skanzen, Keltský dětský den, Dny řemesel, Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad, Medokvas, Jablkobraní, Archeoden, Samhain a Skanzen předvánoční.

Ke skanzenu patří i Hostinec U Dubového Kelta, kde kromě keltských i nekeltských pokrmů můžete potěšit své chuťové buňky i medovinou či točeným pivem.

Podrobnosti o všech akcích, otevírací době, vstupném, hostinci atd. se dozvíte na našich webových stránkách www.zemekeltu.cz a na Facebooku.