Květnová premiéra ve Švandově divadle – ECCE HOMO HOMOLKA

Švandovo divadlo zve na premiéru adaptace kultovní komedie československé nové vlny o tom, že rodina je základ státu.

Květnová premiéra ve Švandově divadle – ECCE HOMO HOMOLKA
  • Adresa:
    Štefánikova 6/57,
    Praha 5, 150 00

Rodina Homolkových společně vyráží na výlet do přírody, aby si užili čerstvého vzduchu. Suverénní děda, starostlivá, leč nekompromisní babi, poněkud ušlápnutý Ludva s frustrovanou Heduš a zvídavými dvojčaty jsou ale ze sváteční idylky nečekaně vyrušeni a hrozí, že celý den bude jen snůškou malicherných hádek a sporů. Spraví náladu nedělní oběd? A vezme Ludva Heduš s děckama na dostihy? Rodina má být přece pohromadě.

Komedie scénáristy a režiséra Jaroslava Papouška z roku 1969 nejen díky mistrným dialogům zlidověla a stala se synonymem pro českou povahu. I přes svůj citlivý humor má satiricko-kritický podtext, který z ní činí groteskní sociální sondu do jádra rodiny. A rodina je přeci základ státu.

Adaptace se ujal talentovaný režijní tandem Kristýna Jankovcová a Adam Svozil, kteří se Švandovým divadlem spolupracovali již na kontroverzní komedii Zabíjejte popírače klimatických změn. Po jejich úspěšné adaptaci scénáře Tomáše Vorla st. Kouř v ostravském Divadle Petra Bezruče se jedná o jejich další uchopení kultovní filmové předlohy.

Přijďte si užít výlet s rodinou Homolkových v sobotu 28. května 2022 od 19 h do Velkého sálu. 1. reprízu můžete navštívit v pondělí 30. května a další reprízy 10. a 25. června.

Více na www.svandovodivadlo.cz.

Foto: ©Tomáš Vrana

Termíny