20. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka

17.9.2022, 10:00 – 17:00

20. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Závod startuje v sobotu 17. září tradičně v Kopřivnici a cílem je 22,3 kilometrů vzdálené Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kde je na tamním Valašském Slavíně místo posledního odpočinku Emila i Dany Zátopkových. Tradičně je připraven nejen hlavní závod pro již zdatné sportovce, ale také dopolední běhy pro děti. K letošnímu ročníku se však pojí také připomenutí stého výročí narození obou manželů. V Rožnově se připravuje na sobotní odpoledne bohatě koncipovaný program spočívající jednak ve vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií, ale také vzpomínky osobností, kulturní vystoupení, projekce a mnoho dalšího v rámci připomenutí fenoménu manželů Zátopkových.

Pořadatelé představili letošní bohatý program tradičního zářijového běžeckého závodu. Ten se uskuteční v sobotu 17. září a bude se jednat již o 20. ročník. V tomto roce si však společně připomeneme také sté výročí narození manželů Dany a Emila Zátopkových.

Na dopoledním setkání byl představen program a propozice k letošnímu 20. ročníku Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Ten v sobotu 17. září tradičně odstartuje v Kopřivnici a cílem je 22,3 kilometrů vzdálené Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kde je na tamním Valašském Slavíně místo posledního odpočinku Emila i Dany Zátopkových.

„Tradičně je připraven nejen hlavní závod pro již zdatné sportovce, ale také dopolední běhy pro děti. Doprovodný program bude v den závodu probíhat jak v Kopřivnici, tak i v Rožnově.

Registrace na závod je již spuštěna a já doufám, že v letošním jubilejním závodu přivítáme minimálně 250 běžeckých nadšenců, jak tomu bylo v loňském roce,“ uvedl Jan Fiedler za TJ Rožnov.

K letošnímu ročníku se pojí také připomenutí stého výročí narození obou manželů. V září bude k tomuto výročí připraven doprovodný program, který v Kopřivnici například zahrnuje ocenění sportovních osobností, odhalení sochy Emila Zátopka, vzpomínkový večer s koncertem kapely Mirai, sázení pamětních stromů.

V Rožnově se připravuje na sobotní odpoledne bohatě koncipovaný program spočívající jednak ve vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií, ale také vzpomínky osobností, kulturní vystoupení, projekce apod. v rámci připomenutí fenoménu manželů Zátopkových.

„Zlínský kraj spolu s partnery přistupuje k tomuto výročí velmi zodpovědně s tím, že letošní rok chystáme sobotní odpoledne zcela jinak, důstojněji, velkolepěji, než předchozí ročníky. Snad mohu prozradit, že závod poběží a bude i moderovat Dalibor Gondík a chystáme řadu vystoupení, které budou zajímavé nejen pro běžce samotné, ale pro všechny příznivce sportovního běhu a sportu obecně,“ poznamenal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

„Jsem velmi rád, že město Rožnov je letitým partnerem tohoto sportovního projektu, který vhodným způsobem spojuje dvě města, dva kraje. Město Rožnov přirozeně plánuje také doprovodné aktivity k běhu samotnému: výstavu, besedu s olympioniky, koncert. Ale stěžejní bude přirozeně závod samotný. Už se na něj i oslavy moc těším,“ doplnil starosta Rožnova pod Radhoštěm Jiří Pavlica.

Veškeré propozice k závodu včetně registračních formulářů zájemci naleznou na webových stránkách: www.zatopkuvbeh.cz