Divadelní spolek JEDL - Médeia - divadlo Rokoko

Kdyby existovalo jiné zrození, zcela bez ženy, jak šťastný by byl život.

Divadelní spolek JEDL - Médeia - divadlo Rokoko
  • Adresa:
    Václavské náměstí 38
    Praha 1 110 00

Režisér: Jan Nebeský

Hrají: Lucie Trmíková, David Prachař, Jan Šikl

"Za chvíli, až budeš trpět až do dne své smrti, pomysli, Iásone, že žila jednou dívenka Médeia, náročná a čistá. Malá něžná Médeia ležela s roubíkem v ústech na dně té druhé. Bojovala úplně sama, nepoznaná, bez pomoci"

Divadelní projekt „Médeia“ je zpracováním jednoho z nejkrutějších příběhů lásky, zrady a pomsty, který byl kdy napsán. Scénář se inspiruje, propojuje a zpracovává texty Senecy, Anouilha, Christy Wolfové, Ingeborg Bachmannové, Oscara Wildea, Vojtěcha Nebeského a Lucie Trmíkové. Médeia je přemítáním o tom, kdy a za jakých okolností se člověk vylévá z břehů lidskosti. Je sondou do duše, která přestává být lidskou, kdy člověk přestává být člověkem, kdy překračuje meze lidství.

Za roli v představení Médeia získala Lucie Trmíková nominaci na Cenu Thálie v kategorii Alternativní a loutkové divadlo.

HRAJÍ: Lucie Trmíková, David Prachař, Jan Šikl

INSCENAČNÍ TÝM
REŽIE: Jan Nebeský
SCÉNÁŘ: Lucie Trmíková
HUDBA: Jan Šikl
VÝTVARNÁ SPOLUPRÁCE: Igor Korpaczewski a Margita Titlová
KOSTÝMY: Petra Vlachynská


"Lucie Trmíková je jako zrazená Médeia dokonalá fúrie a přitom skoro hmatatelně cítíme její bolest, která ji pohlcuje a s níž si nedokáže poradit a která z ní činí zrůdu. ... Je těžké soucítit s ženou, která v touze po pomstě mužovi zabije své děti, ba ji nejde ani pochopit. Trmíková se ani nesnaží ji obhájit, její Médeia je prostě studie ženy na pokraji sil." Jana Machalická

Projekt podpořili: Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury.

Více o souboru JEDL zde.