Joey Calderazzo & John Patitucci duo (USA)

23.5.2022, 19:30 – 21:30

Dvě jazzové ikony se ponoří do dialogu piana a kontrabasu. Joey Calderazzo a John Patitucci spolu hrají už přes tři dekády a 23. května navštíví i Velký sál pražské Novoměstské radnice.

Cena vstupenky: 900 Kč
Joey Calderazzo & John Patitucci duo (USA)
  • Adresa:
    Karlovo náměstí 1/23
    Praha 2 120 00

Dokonalé souznění dvou amerických hudebníků má hluboké kořeny. Záznam spolupráce můžeme slyšet už na Calderazzově třetím profilovém albu The Traveler (1992). Další památné album je z roku 1999, kde je doplnil bubeník Jeff „Tain“ Watts, Calderazzův dlouholetý spoluhráč z kvarteta Branforda Marsalise.

Calderazzo se už při studiu na Manhattan School Of Music byl schopen uživit se jako sideman Davida Liebmana nebo Franka Fostera. V roce 1987 nastoupil jako koncertní hráč do kvinteta Michaela Breckera a natočili spolu tři alba. Brecker se také stal producentem Calderazzova debutového titulu In The Door (Blue Note, 1990). Spolupracoval s hvězdnými jmény jako Dave Holland či Jack DeJohnette, nebo jako stálému členovi Branford Marsalis Quartet, zasvěcenému doprovazeči Kurta Ellinga aj.

John Patitucci patří k nejžádanějším sidemanům skutečných legend. Coby profesionál najímaný mj. génii filmové hudby Henrym Mancinim a Davem Grusinem se prosadil v 80. letech v L.A. Stal se oblíbeným basistou Chicka Corey, nahrál stovky titulů ve službách Herbieho Hancocka, Dizzyho Gillespieho, Waynea Shortera, Garyho Burtona, Norah Jones, bluesové ikony B.B. Kinga, písničkáře Paula Simona aj. Na kontě má trojici cen Grammy a řadu nominací

PONDĚLÍ 23. KVĚTNA 2022 V 19:30 Velký sál pražské Novoměstské radnice.

Vstupenky: https://www.pjmusic-eshop.cz/jmw-2022/joey-calderazzo-john-patitucci-duo/