Kubánci Alfredo Rodriguez a Pedrito Martinez zahřejí Prahu přívalem afrokubánských rytmů

21.1.2022, 19:30 – 21:30

Virtuózní pianista a brilantní perkusista, oba zároveň zpěváci, se 21. ledna potkají v sále pražské Novoměstské radnice v dokonalé symbióze založené na temperamentním repertoáru alba Duologue.

Kritikou i posluchači vysoce hodnocená deska Duologue vyšla v roce 2019 a pro oba umělce se stala tak výjimečným projektem, že se k jeho koncertní prezentaci vracejí, kdykoliv to dovolí jejich ostatní závazky a samozřejmě epidemiologická situace. Plánovaný lednový koncert se stane první štací evropského turné dua a oba hudebníci jsou na intuitivní souhru patřičně natěšeni.

Klasicky vzdělaného klavíristu Alfreda Rodrigueze jsme si zvykli slýchat v hudbě propojující afrokubánské tradice se sofistikovaností vážné hudby a přemýšlivými improvizacemi, inspirovanými stylem Keithe Jarretta. S živelným hráčem na perkuse Pedritem Martinezem, absolventem „muzikantské školy života“, ovšem tvoří poněkud jinou muziku. Pianista propůjčí svou erudici do služeb nespoutané rytmické smršti. Duo se při hře dostává doslova do transu a svým drivem snadno strhne publikum do stavu euforie. Zdrojem inspirace jsou oběma hudebníkům africké kořeny afrokubánských stylů. Právě studium západoafrické polyrytmiky se stalo jednou z koncepcí titulu Duologue. To ovšem pánům nebrání zalovit v jiných žánrech a střihnout si například svéráznou, svrchovaně kvalitní cover-verzi hitu Michaela Jacksona.

Koncert je součástí projektu JMW 2022.

Alfredo Rodriguez & Pedrito Martinez, Novoměstská radnice, 21. 1. 2022 – 19.30 hod.

https://www.youtube.com/watch?v=_cjPy5bEfRQ

https://www.youtube.com/watch?v=6a-axeDaFgg