Šamanka Iben

Legenda světového divadla Iben Nagel Rasmussen přijede do DOXu a se zájemci stráví pět dní rozvíjením jejich hereckých, tanečních a hlasových možností. Buďte u toho! Cvičení Bridge of Winds pracující s rozličnými typy energií ve vás zanechá výjimečný prožitek. 

Šamanka Iben
  • Adresa:
    Poupětova 1
    Praha 7 170 00

5 dnů s legendou Odin Teatret
Exkluzivní dílna Bridge of Winds s Iben Nagel Rasmussen

Legenda světového divadla Iben Nagel Rasmussen si vypracovala jedinečný způsob tréninku performera, který boří hranice mezi divadlem, tancem a vokální performancí. Iben je od roku 1966 členkou Odin Teatret, který se pod vedením Eugenia Barby stal fenoménem světového divadla díky komplexnímu přístupu k práci souboru. Existuje už pětapadesát let.

Iben Nagel Rasmussen fascinuje jako performerka i osobnost. Již několik let nevyučuje a věnuje se jen uzavřené skupině Bridge of Winds. I proto je DOX poctěn možností nabídnout neopakovatelnou příležitost: zažít výjimečný trénink rozvoje hereckých, tanečních a vokálních možností Bridge of Winds s jeho autorkou. Pětidenní dílnu povede s houslistkou Elenou Floris, také členkou Odin Teatret.

Workshop je pro všechny zájemce, nejen pro studenty divadla/tance nebo pro profesionály. Účastník rozvíjí silnou přítomnost a dynamiku jednání svým pohybem i hlasem v prostoru a objevuje tak svou osobní poetiku. Na práci Bridge of Winds vyrostly už dvě generace divadelních/tanečních tvůrců od Latinské Ameriky přes Evropu po Asii.

Ve cvičeních Bridge of Winds se rozvíjejí rozličné typy energií. Performer generuje jejich tok, tvoří a předává sdělení svou fyzickou i hlasovou akcí, rytmem, prací s prostorem, rekvizitou a textem, a to v kontaktu s ostatními účastníky cvičení. 

Po každodenním dopoledním tréninku následuje odpolední osobní konzultace a videoseminář. Dílnu uzavře v pondělí 24. 1. od 19 hodin v sále DOX+ komponovaný večer s Iben: promítání snímku Bridge of Winds, její work demonstration White as Jasmine a diskuze.