Adventní koncerty v Klášterci nad Ohří

Zatímco první adventní neděle je v Klášterci nad Ohří již tradičně vyhrazena rozsvěcení vánočního stromu a výzdoby města, ostatní adventní čas je věnován koncertům vážné hudby. Ačkoli letos spojení “vážná hudba” tak úplně neplatí. Ale pojďme popořádku.

Letošní adventní koncerty se všechny odehrají v nádherných prostorách kláštereckého Kostela Nejsvětější Trojice. První koncert se uskuteční druhou adventní neděli 5. prosince od 17 hodin. Zazní na něm například skladby Johanna Sebastiana Bacha nebo Henryho Ecclese v podání violistky Evy Mokré a varhaníka Martina Matušky.

Již avizovanou výjimkou z “vážné hudby” bude druhý koncert, který se uskuteční třetí adventní neděli 12. prosince od 17 hodin. V prostorách kláštereckého farního kostela se představí YOLO kvartet s melodiemi legendární britské skupiny Queen. Kombinace kostela, moderních skladeb a klasických nástrojů (housle, viola a violoncello) slibuje nevšední zážitek.

Ani třetí koncert letošní série adventních koncertů nebude úplná klasika. V neděli 19. prosince se mohou milovníci hudby těšit na netradiční spojení loutny a akordeonu v podání Jindřicha Macka a Jitky Baštové. Koncert Poslán jest od Boha anděl… začíná v 17 hodin.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dispozici na pokladně Zámku v Klášterci nad Ohří od středy do neděle od 9 do 15 hodin. V prodeji budou také před kostelem půl hodiny před začátkem koncertu.

Foto: ©archiv Organizace Zámek Klášterec nad Ohří

Termíny