Advent ve Zruči

26.11.2021 – 24.12.2021, 23:59

Objevte nová místa a užijte si s námi Advent ve Zruči nad Sázavou.

Připravili jsme pro vás mnoho lákavých předvánočních akcí pro celou rodinu.

Advent ve Zruči
  • Adresa:
    Zruč nad Sázavou 285 22

Ve Spolkovém domě si užijte s dětmi 26.11. Vánoční perníčkování, neboli hravé zdobení voňavých perníčků všech možných tvarů i velikostí. Koho by více potěšila pohádka, může kino Spolkového domu navštívit koncem prosince na pohádce Malá čarodějka.

První adventní neděle 28.11. bude již tradičně patřit Předvánočnímu jarmarku, který od 13 hodin provoní atmosféru Zručského dvora vůní svařeného vína a skořicového trdelníku. K poslechu zahraje oblíbená kapela Strunovrat. Nakoupit si můžete adventní věnce, vánoční dekorace, šály, čepice a další rukodělné výrobky.  Brány zručského zámku se v tento den otevřou turistům na speciální vánoční prohlídky. Na závěr jarmarku rozsvítíme vánoční stromeček i výzdobu zámeckého parku a zámku.

V zámeckém příkopu již nyní čertíci a čertice připravují knihu hříchů i stezku úkolů pro děti, která bude nachystaná v sobotu 4.12. pro všechny odvážné dětičky. Kdo by chtěl raději tento den na nákupy, může s námi vyrazit na výlet do Drážďan.

K Adventu neodmyslitelně patří i hudba, a tak si můžete vybrat z několika koncertů skupin Roháči z Lokte na Ohří, Rybova mše vánoční, Vánoční vytrubování či Diogenes, které zazní v předvánočním čase přímo v zámeckých interiérech, v Hotelu Zruč, ale i venku u zasněženého betlému. 

Na akce vás srdečně zve odbor kultury města Zruče nad Sázavou a Spolkový dům.

Pro více informací sledujte www.mesto-zruc.cz, nebo volejte tel.: 327 531 329