Luboš Pospíšil & 5P a jejich Poesis Beat Tour v Divadle Pod čarou

V pátek 26. listopadu písecká Podčára přivítá Luboše Pospíšila, zpěváka a hudebníka s bezkonkurenčně nejzajímavější hlasovým přednesem u nás.

Luboš Pospíšil & 5P a jejich Poesis Beat Tour v Divadle Pod čarou
  • Adresa:
    Tyršova 431/28
    Písek 397 01

Luboš Pospíšil – matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete - prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry a sklízí všechny plody a ocenění ve stále častěji vyprodaných sálech. Aktuální koncertní šňůra, se samozřejmou zastávkou v Divadle Pod čarou, nabízí průřez celou protagonistovou kariérou. Publikum se samozřejmě dočká osvědčených písniček ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam), ale i novinek z posledního CD Soukromá elegie, novodobé hitovky Tak vznikla zem.… a čtyřech ukázek z novinky Poesis Beat.

Pospíšilův tenor za bicími jistí bubeník Jakub Nývlt (též Sto zvířat, Oskar Petr...), elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart (YoYo Band), klávesy kapelníka Ondřeje Fencla (Schodiště, V. Merta, Marsyas…) tmelí spodek, rytmiku dotváří baskytarista Martin Štec (ex-Vltava, Ivan Hlas...), alternovaný Jakubem Červinkou (Jan Burian, Lili Marlene, Sto zvířat...), na perkuse dobarvuje a zpívá Michal Hnátek (Divadlo Elf, Jan Hrubý a trio...) Unikátem na scéně jsou sehrané pětihlasy jako další poznávací znamení současných 5P, semknutých kolem Pospíšila. Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela hraje s radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující. Začínáme ve 20:30.

 

Více na: www.podcarou.cz