Švédský hiphopový klenot MOVITS! se vrací do České republiky!

9.9.2022, 20:00 – 22:00

Eklektická hiphopová skupina Movits!, která je označována za švédský klenot, se vrací v rámci "Halleluja" Tour do České republiky. Rapper Johan Rensfeldt, producent Anders Rensfeldt a saxofonista Joakim Nilsson dokázali oslovit cílovou skupinu tak širokou, jako je jejich repertoár. Více než 120 milionů streamů a desetiletí koncertování po celém světě svědčí o celosvětovém úspěchu, zvláště pozoruhodném, protože nikdy neopustili švédštinu. V rámci série Rock for People Concerts tak Fuchs2 na Štvanici 9. 9. 2022 zažije skvělou show plnou rapu a tvrdých beatů v kombinaci s melodickými aranžemi saxofonu. Vstupenky v prodeji na GoOut.net.

Švédský hiphopový klenot MOVITS! se vrací do České republiky!
  • Adresa:
    Štvanice
    Praha 7 170 00

Od debutu Movits! v roce 2008 ušla kapela žánrovou cestu od jazzu inspirovaného hip hopem k dynamičtějšímu a organičtějšímu zvuku. A přitom stále zůstávají věrni všemu, co charakterizuje signum kapely – aranže lesních rohů a těžkých beatů. Ve skutečnosti je ve Švédsku jen málo umělců, kteří by byly stejně konzistentní po celou dobu svojí existence, jako právě Movits!. Jejich hudba se nikdy zbytečně neopakuje a nehrabe v minulosti, aby řekla něco nového. Kapela naopak pokračuje v inovativním přístupu k současné hudbě.

„Během posledního roku jsme strávili více času ve studiu a mohli jsme zkoušet různé věci, díky čemuž je to opravdu pestré. Díky znovuobjevení organických zvuků a akustické kytary v kombinaci s moderním zvukem je výsledkem náš pohled na to, jak může hip hop znít v roce 2021,” komentují současnou tvorbu členové kapely.

Po průlomu s prvním albem „Äppelknyckarjazz“ si Movits! všiml americký televizní program The Colbert Report, který je pozval do své show. Vystoupení se stalo senzací a přes noc vedlo k nárůstu prodejů alba na Amazonu o 85 000 %. Krátce na to se Movits! umístili na 1. místě v americkém hip hopovém žebříčku iTunes a vyrazili na své první americké turné. O tři roky později vyšlo druhé album „Ut Ur Min Skalle“, okořeněné americkými vlivy jako Frank Sinatra, James Brown a Sammy Davis Jr. Movits! znovu našli nový způsob, jak definovat hip hop prostřednictvím bombastické produkce proložené vlivy jazzu, soulu a rapu.

Movits! za sebou mají vystoupení na festivalech jako Peace & Love (Švédsko), G! Festival (Faerské ostrovy), Gampel Open Air (Švýcarsko) a Chicago World Music Festival. Výsledkem byly nominace v hudebních cenách Švédského národního rozhlasu a na Grammy.

 

V roce 2021 se Movits! vrací s novou hudbou a řadou singlů, které vedou k jejich šestému studiovému albu, jehož vydání je naplánováno na podzim tohoto roku. V mnoha ohledech našli inspiraci ve zvucích, které je provázely na začátku kariéry a byly součástí debutového alba. První ochutnávkou z připravované desky byl singl Blixtar, který vyšel 11. června.

 

Vstupenky v prodejní síti GoOut.net za cenu 490 Kč: https://goout.net/cs/listky/movits/eljl/