Imagine Dragons se vrací do Prahy, zahájí zde Mercury Tour

5.6.2022, 20:00 – 6.6.2022, 22:00

Imagine Dragons, jedna z nejúspěšnějších kapel na světě a multiplatinoví držitelé ocenění Grammy, se vrací do České republiky. 5. a 6. června 2022 odehrají na letišti Letňany svůj dosud největší zdejší koncert. Kromě hitů s miliardovými streamy jako Demons nebo Thunder představí v Praze i aktuální desku Mercury – Act 1. Vstupenky na koncert (1490–2390 Kč) jsou právě teď v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Cena vstupenky: ceny různé Kč
Imagine Dragons se vrací do Prahy, zahájí zde Mercury Tour
  • Adresa:
    Ocelářská 460/2
    Praha 9 19000

Album Mercury – Act 1 vyšlo začátkem letošního září, předznamenala jej už dvojice singlů Cutthroat a Follow You. První zmiňovaná, punkem inspirovaná skladba, pojednává o uzemnění vnitřního kritika, který přebývá v každém z nás a nabourává naše sebevědomí. Follow You je doposud nejosobnější skladba repertoáru Imagine Dragons. Zpěvák Dan Reynolds ji napsal přímo poté, kdy se dal po několika měsících odloučení znovu dohromady se svou ženou. V klipu k písni hrají herci Kaitlin Olson a Rob McElhenney. Album vzniklo ve spolupráci s věhlasným producentem Rickem Rubinem, který se v minulosti podílel na nahrávkách Linkin Park nebo Red Hot Chili Peppers. 

Imagine Dragons jsou jednou z nejprodávanějších rockových kapel 21. století. Dohromady prodali přes 100 milionů alb a třeba na streamovací službě Spotify jsou třináctým nejsledovanějším umělcem vůbec. Ne náhodou mají na svém kontě tři nejlepší rockové skladby desetiletí podle magazínu Billboard: Believer, Thunder a Radioactive. 

Jejich plnohodnotný debut Night Visions z roku 2012 se umístil v žebříčku Billboard 200 na 2. místě a úvodní skladba Radioactive, za kterou Imagine Dragons získali cenu Grammy, se dostala na vrchol žebříčku Billboard's Hot Rock Songs, skladba bodovala i v České republice mezi vůbec nejhranějšími skladbami v tuzemských rádiích. Následné album Smoke + Mirrors z roku 2015 už debutovalo na 1. místě žebříčku Billboard 200. Album Evolve (2017), si vysloužilo nominaci na Grammy, Imagine Dragons jej představili také v České republice na beznadějně vyprodaném koncertu v O2 areně.