Festival KOLEM SVĚTA v listopadu konečně naživo a každý večer také maraton online přednášek

27.11.2021 – 28.11.2021, 23:59

Po dlouhých festivalových prázdninách bychom Vás rádi pozvali na festival KOLEM SVĚTA, který se bude konat konečně naživo ve dnech 27. - 28. listopadu 2021 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Ve dvou nabitých sálech a dvou nabitých dnech vás bude inspirovat mnoho zajímavých cestovatelů, spisovatelů, horolezců a dobrodruhů.

Festival KOLEM SVĚTA v listopadu konečně naživo a každý večer také maraton online přednášek
  • Adresa:
    Beranových 667 667
    Praha 9 199 00

Zajistěte si vstupenku ještě dnes na jednodenní nebo dvoudenní akci, a nebo v kombinaci s ONLINE maratónem cestovatelských přednášek, které vysíláme každý večer ONLINE s cestovateli z celé České republiky.

Výběr toho nejlepšího v rámci listopadového festivalu KOLEM SVĚTA: 

1. - 30. listopadu 2021, každý den od 20.00

21 listopadových přednášek - s permanentkou je uvidíte všechny, můžete je sledovat s přáteli a s rodinou a nemusíte jezdit do Prahy na festival Kolem Světa … a ušetříte téměř 1500 Kč.   

FESTIVAL KOLEM SVĚTA – konečně naživo!!!
27. - 28. listopadu 2021 od 10.00 do 19.00

Na živém festivalu představíme témata především z dostupných destinací, které můžete navštívit v následujících dnech se současnými opatřeními: PORTUGALSKO (Petra Nováková), NORSKO (Tomáš Kůdela), ISLAND (Viktorka Hlaváčková), MADEIRA (Jana Troupová), TANZANIE A ZANZIBAR (Karel a Jana Wolfovi), TOUR DU MONT BLANC (Hana Jampílková), POUŤ DO SANTIAGA DE COMPOSTELA (Ladislav Kalous), ale i vzdálenějších destinací jako je NEPÁL (Petr Jan Juračka), JEMEN (Tomáš Šebek), AFGHÁNISTÁN (Markéta Kutilová), atd.

NEBE NAD JEMENEM – MUDr. Tomáš Šebek
Sobota 27. listopadu v rámci festivalu KOLEM SVĚTA NAŽIVO

Jak se žije muslimským lékařkám? Jaké lidské příběhy se ukrývají za tvářemi pacientů a co o nás prozrazují naše jména? To vše popisuje Tomáš Šebek ve své nejnovější přednášce z místa největší humanitární katastrofy na světě, ale zároveň nezapomíná zapojit i smysl pro humor a nadsázku.

ONLINE: Nový Zéland v Land Roveru (Jakub Cejpek)
neděle 7.11.2021 od 20:00

Fotograf Jakub Cejpek koupil starý Land Rover z roku 1961 a vyrazil na tříměsíční putování divočinou Nového Zélandu. S nulovými znalostmi, co se oprav aut týká, ale s o to větším nadšením se postupně probojovával od snazších vrcholů až k těm nejvyšším, které Země dlouhého bílého oblaku nabízí.

ONLINE: Dolomity - léto nebo podzim? (Vladimír Hammer
pondělí 8.11.2021 od 20:00

Dolomity jsou jedny z nejhezčích hor z celého světa. Pojďme se společně podívat, jak vypadají v různých ročních obdobích. Podíváme se na fotografie z méně známých míst. Ukážeme si kouzlo východů a západů slunce, jak v malebných průsmycích, tak i z horských štítů. Teď už mnozí z vás pochopí, proč se vyplatí vstávat brzy ráno. Nevěříte?

ONLINE: Portugalsko ze severu na jih (Petra Nováková)
středa 10.11.2021 od 20:00

Do Portugalska se Petra zamilovala už během půlročního studia v Lisabonu. Od té doby se tam vrací na dovolenou ale i pracovně, protože si po studiu založila se spolužákem firmu na dovoz portugalských vín. V její přednášce vás provede Portugalskem od severu k jihu a ukáže vám, že tato země má opravdu co nabídnout.

ONLINE: DÁLKOVÉ TREKY - Nejlepší příběhy z hor (Viktorka Hlaváčková)
čtvrtek 11.11.2021 od 20:00

Rok a půl pěšího putování divokými horami od Zlína až po Baku, nalehko, nízkonákladově a sólo. Viktorka povypráví nejlepší příběhy z hor, které se jí přihodily na dálkových trecích přes Karpaty, Balkán a Kavkaz...  

ONLINE: Alpe Adria Trail – turistická trasa za 28 dní (Monika Poláková)
čtvrtek 18.11.2021 od 20:00

Turistická značená trasa od Grossglockneru k Jaderskému prochází Slovinskem podél řeky Soča, kopíruje slovinsko-italské hranice a končí u Jaderského moře v malebném italském městečku Muggia. Trasa vede krajinou tak, aby na konci dne bylo vždy možné se někde najíst a přespat. Na trasu se lze na mnoha místech napojit či ji opustit.   

ONLINE: Laponsko - ze dne na den arktickým průvodcem (Martin Vlk)
neděle 21.11.2021 od 20:00

Jízda se sobím spřežením, prohánění se na sněžných skútrech či lov polární záře. To je jen skromný výčet aktivit, které jsou denním chlebem arktických průvodců v nejsevernější finské provincii Laponsku. Na jedné straně jde o snové zaměstnání, na straně druhé o každodenní překonávaní výzev v podobě obrovské zodpovědnosti, polární noci či extrémních mrazů. 

ONLINE: Island (Vojtěch Lhotský)
úterý 30.11.2021 od 20:00

Tento nádherný ostrov plný sopek, ledovců, vodopádů a horkých pramenů je dnes populárním místem, které navštěvuje více a více turistů. Stačí se však vydat trochu dál od nejznámějších atrakcí a najednou zjistíte, že se touláte překrásnou krajinou úplně o samotě.