MINT Market Plzeň ve vytápěné Autobusové hale v areálu DEPO2015

4.12.2021 – 5.12.2021, 23:59

Předvánoční MINT Market Plzeň se bude konat uvnitř ve vytápěné Autobusové hale v areálu DEPO2015 o víkendu 4. a 5. prosince ve spolupráci s akcí Plzeň Design Week! Představí se tu více než 60 českých a slovenských designérů s pestrou nabídkou módních outfitů, šperků a kosmetiky a celý víkend bude našlapaný skvělým doprovodným programem.

MINT Market Plzeň ve vytápěné Autobusové hale v areálu DEPO2015
  • Adresa:
    Presslova 14
    Plzeň 301 00

Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér. K nákupům vám zahraje DJ Marthy svůj speciální set.

Přijďte si vychutnat příjemnou atmosféru, pořiďte krásné dárky pro své blízké a podpořte český design.

MINT je v Plzni jako doma. Vrací se sem už deset let a přiváží pravidelně výběr těch nejlepších českých designérů. A nebude tomu jinak i tentokrát. Na výběru jsme si totiž dali obzvlášť záležet. MINT Market se bude navíc konat zároveň s Plzeň Design Weekem a to už stojí za to se zastavit!

V areálu DEPO2015 bude tentokrát opravdu živo. Zároveň s MINT Marketem zde totiž bude probíhat výstava Nový (z)boží - výstava finalistů Národní ceny za studentský design, která byla letos zaměřená na 3D design.

V kavárně si můžete prohlédnout výstavu projektu Kateřiny Šedé Herzlich Willkommen!, která prezentuje fotografie návrhů a realizací miniaturních domků - krmítek a ptačích budek vytvořených na základě rozhovorů se seniory přebývajícími v domově důchodců. V sobotu 4.12. od 18.00 pak v klempírně proběhne i prezentace projektu autorkou.

Pro velké milovníky minibydlení bude celý den v klempírně probíhat prezentace k tématu Jak žít v malém.

V ateliéru se zase děti od 4 let budou moci zapojit do workshopu, na kterém si za sympolický poplatek 50Kč pod vedením zkušených lektorek postaví minidomeček/garáž/pokladničku. Během workshopu bude vznikat i malé město a pokud nám pomůžete s jeho stavbou, budeme moc rádi. Pro inspiraci si můžete okouknout minidomky na kukačku, které budou umístěné na nádvoří.

Tam taky najdete designový mini DEPO street food market, abyste měli kde dobít baterky :)

A v neděli se (nejen) děti mohou těšit od 15.00 na Divadlo loutek Karlovy Vary, které má přichystané představení Sen v Sargasovém moři. Propojení velkých světelných loutek z dílny Honzy Kindla a koncertu Ireny a Vojtěcha Havlových ponoří malé diváky do hlubin oceánu, kde čas plyne velmi, velmi pomalu… Vstupné na představení je 60Kč.  

Od 16.00 pak přijde i designový Mikuláš! Přijďte si do kavárny DEPO2015 pro Mikulášskou nadílku a nezapomeňte si připravit nějakou tu básničku. Ale pozor, nečekejte jen tak nějakého Mikuláše, ten náš je designový! Kostým mu navrhly a spíchly studentky oboru Návrhářství a modelářství oděvů Integrované střední školy živnostenské.  

Aktuální informace sledujte na oficiální Facebookové události. Těšíme se na vás!