Mudhoney v Lucerna Music Baru

4.10.2022, 20:00 – 21:00

Před dvěma lety jsme psali: Je jen málo radostnějších výjevů než pohled na rockovou kapelu, kterou to BAVÍ i po více než třiceti letech.

Mudhoney v Lucerna Music Baru
  • Adresa:
    Vodičkova 704/36
    Praha 1 11000

A nemáme důvod na těch slovech cokoliv měnit, protože Mudhoney to baví i přes onu nucenou odstávku nás všech od živých koncertů a přece jen oznamují turné přebookované na podzim 2022, v rámci kterého zavítají 4. října do Lucerna Music Baru.

Děje se tak právě v těchto dnech, kdy si svět připomíná 30 let od vydání jejich legendárního, vskutku přelomového alba „Every Good Boy Deserves Fudge“ (1991) a kdy jejich domovské vydavatelství Sub Pop Records k této příležitosti připravilo nové remasterované deluxe vydání, opatřené mnoha exkluzívními bonusy, mnohými dosud skutečně neslyšenými.

Mudhoney by si mohli v klidu užívat teplého místečka v Síni slávy garážové muziky (kdyby taková bohulibá instituce existovala) a občas pustit do světa nějakou tu „bestofku“ či jen právě reedici klasického alba jako teď – a nikdo by nemohl říct ani popel: tihle chlápci už to mají přece dávno všechno „odehráno“. Mark Arm, Steve Turner, Dan Peters a Guy Maddison ale místo toho pořád nahrávají skvělé nové desky (stále aktuální LP „Digital Garbage“ a EP „Morning in America“ vyšly v roce 2018, resp. 2019 a pro rok 2022 mají roztočený už opus nový) a nemohou se dočkat okamžiku, kdy vyrazí na příští turné.

Kapacita klubu a bezpečnostní a hygienická pravidla se řídí aktuálně platnými pravidly stanovenými Ministerstvem zdravotnictví ČR. Aktuální hygienická a bezpečnostní pravidla najdete ZDE.