The Reverend Peyton’s Big Damn Band v Lucerna Music Baru

12.12.2021, 20:00 – 21:00

Tříčlenná country bluesová kapela z americké Indiany vystoupí 12. prosince 2021 v Lucerna Music Baru v rámci koncertního cyklu Prague International Bluenight.

The Reverend Peyton’s Big Damn Band v Lucerna Music Baru
  • Adresa:
    Vodičkova 704/36
    Praha 1 11000

Kytarista a zpěvák říkající si Reverend Peyton z Indiany je mistr takzvaného fingerpickingu, hráčského stylu, kdy jediný muzikant zvládne vést basovou linku i akordickou stavbu a melodickou nadstavbu. Je sběratelem starých resofonických i běžných akustických kytar, stejně jako různých dalších tradičních i značně bizarních nástrojů, například třístrunného cigar boxu, jehož historie sahá až do období americké občanské války, nebo proslulé „puško-kytary“, s níž natočil populární virální video, jež na YouTube nasbíralo už půldruhého milionu shlédnutí. Společně s frontmanem tvoří kapelu jeho žena Breezy, hrající na valchu a podporující svého muže v zábavné koncertní show, a bubeník Max Senteney, jehož souprava je poskládaná z nejrůznějších užitečných věcí jako je barel nebo kufr, stejně jako z kusů tradičního bubenického nádobíčka. Skupina se tak může pochlubit skutečně unikátním soundem, který jen podporuje teorii o naprosté přirozenosti a autenticitě hudby, kterou provozuje.

The Reverend Peyton’s Big Damn Band má na kontě desítku alb, to poslední, jak jinak než „covidové“, vydal letos v dubnu pod příznačným názvem Dance Songs For Hard Times. Je pravděpodobné, že právě z něj uslyšíme na prosincovém koncertě v Lucerna Music Baru nejvíce písniček.

Kapacita klubu a bezpečnostní a hygienická pravidla se řídí aktuálně platnými pravidly stanovenými Ministerstvem zdravotnictví ČR.