The Hives SE support: The Dahmers v Lucerna Music Baru

10.12.2021, 18:00 – 19:00

Téměř před dvaceti lety vypustila tahle nebezpečná švédská partička svůj albový debut Barely Legal a postavila hudební svět na hlavu. Po dalších dvacet let tihle černobílí rockandrolloví hrdinové zdobili stěny nad krby svého sídla jménem Hives mnoha cenami, prodali miliony desek a odvařili zástupy fanoušků svými nadlidskými koncerty.

The Hives SE support: The Dahmers v Lucerna Music Baru
  • Adresa:
    Vodičkova 704/36
    Praha 1 11000

Svojí třaskavou směskou punkového vrčení, drzé bravury a absurdního humoru se debutové album Barely Legal stalo perfektním úvodem k opojnému návalu krve do hlavy, který The Hives představují (Almqvist – zpěv, Nicholaus Arson a Vigilante Carlstroem – kytary, Dr. Matt Destruction – basová kytara a Chris Dangerous – bicí). Ale bylo to jejich mistrovské druhé album Veni Vidi Vicious z roku 2000, které doslova explodovalo po celém světě. S hity jako Hate To Say I Told You Say a Main Offender získalo album ve Švédsku zlatou desku a katapultovalo The Hives mezi světové garážrockové revivalisty, jako jsou The Strokes a The White Stripes.

Rolling Stone zvolil Veni Vidi Vicious jedním z Top 100 alb desetiletí a britské vydání alba (kompilace raných skladeb z jejich EP a z prvních dvou alb nazvaná Your New Favourite Band) se dostala do Top 10 a nakonec získala platinu. Jejich koncerty se mezitím staly senzací.

„Když jdeme na pódium, doufáme, že dosáhneme určité extáze, že se nám podaří vyvolat prodlužovaný devadesátiminutový orgasmus,“ vysvětluje Almqvist. „Chceme rozpoutat hurikán, kombinaci talentu a narcismu, kdy nás publikum zároveň miluje i nenávidí.“

The Telegraph napsal, že „Nikdo se nemůže rovnat frontmanovi Hives, co se charismatu týče,“ SPIN jej nazval „jedním z největších frontmanů v rocku“ a v BBC kapelu nazvali „přírodní silou“.

Po přestávce k nadechnutí The Hives vydali v roce 2004 desku Tyrannosaurus Hives, která nahradila syrovou uvolněnost Veni Vidi Vicious až vojenskou precizností. Deska získala v USA zlato, pět švédských Grammy a skvělé recenze.

Po třech deskách kapela ručník do ringu nehodila a v roce 2007 vydává The Black And White Album, které se nahrávalo mimo Švédsko s novými producenty, včetně Pharrella Williamse a Dennise Herringa (Elvis Costello, Modest Mouse) a obsahovalo úspěšný singl Tick Tick Boom.

Pět let nato vydávají Lex Hives – první album, které si sami produkovali a vydali na svém labelu Disques Hives. NME desku nazval „úžasnou“, časopis Q napsal, že album „jiskří energií debutu“. Na žádost AC/DC podnikli turné po Austrálii, když předtím předskakovali Pink.

„Momentálně v sidle Hives něco vaříme,“ záhadně prozrazuje o budoucnosti Almqvist. „Uvidíme, jestli celý barák vybuchne a The Hives navždy zmizí, nebo jestli se nám povede vytvořit něco nádherného a kouzelného, s čím se k vám všem vrátíme, protože víme, že právě to chcete.“

Kapacita klubu a bezpečnostní a hygienická pravidla se řídí aktuálně platnými pravidly stanovenými Ministerstvem zdravotnictví ČR.