Festival portugalského jazyka Lusófona 2021

Festival Lusófona, který se koná již od roku 2007, je největším a jediným festivalem portugalského jazyka v Praze. Událost organizovaná Portugalským centrem Camões, I.P. v Praze a spolkem Lusofonia Aberta, z.s se snaží být prostorem pro dialog mezi milovníky portugalskojazyčných kultur a veřejností v Praze.

Festival portugalského jazyka Lusófona 2021
  • Adresa:
    Josefská 6
    Praha 1 – Malá Strana 110 00

Čtrnáctý ročník festivalu nabídne to nejlepší z kultury Portugalska, Brazílie a Mosambiku. Čeká nás promítání mosambického filmu „Comboio de Sal e Açúcar“ (v portugalštině s anglickými titulky), tradiční lusofonní hry pro děti a hodně muziky. Zatančíte si s muzikanty z brazilského jamu Roda de Samba a poslechnete si sólový koncert Portugalce Joãa Berhana (zpěv, kytara, klávesy).

Chybět nebudou ani gastronomické zážitky, těšit se můžete na vynikající portugalské víno a brazilský koktejl caipirinha. Na jazyku se vám rozplyne portugalská sladkost „pastel de nata“ a ujít si nemůžete nechat ani tradiční sardinku, připravenou na ohni tak, jak se to dělává v ulicích Lisabonu.

Sejdeme se v sobotu 9. října, mezi 15:00 a 22:00, v jedinečném uměleckém prostoru Petrohradská kolektiv (Petrohradská 438/13, Vršovice, 101 00 Praha).

Podrobný program a další informace najdete na našich webových stránkách.

Foto: © Ondřej Toms