V Zoo Liberec se můžete vydat po stopách hrdinů z knihy džunglí

11.9.2021 – 31.10.2021, 23:59

Vydat se po stopách hrdinů z Knih džunglí Rudyarda Kiplinga je možné v liberecké zoo od 11. září. Divadlo F. X. Šaldy do areálu zahrady umístilo dobrodružnou hru „Mauglího cesta za pokladem“ inspirovanou baletním představením Mauglí, které bude mít světovou premiéru v Divadle F. X. Šaldy 24. a 26. září. Zábavnou hru připravilo divadlo jako další formu netradiční propagace nové inscenace a propojení světa divadelního s tím skutečným.

V Zoo Liberec se můžete vydat po stopách hrdinů z knihy džunglí
  • Adresa:
    Lidové sady, 425/1,
    Liberec 1, 460 01

Princip hry „Mauglího cesty za pokladem“ spočívá v nalezení 8 ukrytých indicií v areálu zoo podle veršovaných nápověd. Pak je potřeba správně poskládat heslo k pokladu. Ten, kdo správně vyluštěné heslo vhodí spolu s kontaktními údaji do označené schránky v pavilonu tropů v Zoo Liberec do 31. 10., může vyhrát jeden z 50 balíčků s dárky, které do hry věnují obě organizace. Pokud se návštěvníci s vyluštěným heslem a se vstupenkou ze Zoo Liberec zastaví na pokladně Šaldova divadla, nám. Dr. E. Beneše v Liberci, získají poukaz na vstupenku 1+1 zdarma na představení Mauglí. Akce na pokladně divadla platí do 30. 4. 2022.

Hra je určena především pro rodiny s dětmi, dobrovolné úkoly s různými šiframi a hádankami pobaví malé i velké. Ať už se společně s Mauglím vydáte na cestu za pokladem do liberecké zoo nebo vám jeho známý příběh přiblíží baletní soubor DFXŠ, jisté je, že se nudit nebudete. Nová rodinná inscenace v moderním zpracování choreografky Mariky Mikanové a s hudbou významného českého skladatele Aleše Březiny oživí milované postavy tak, jak jste je ještě neviděli. Taneční produkce ukáže skvělé umělecké výkony, výpravnou podívanou, plno emocí, ale hlavně zdůrazní, jak důležitý je morální řád, který je nejvyšším zákonem života.

Více info na ZOO Liberec.