IGS 2021 – Mezinárodní sklářské symposium Nový Bor. Připravte se na zážitkový maraton!

IGS není jen úzce profilované setkání sklářů, ale přitahuje ke sklu a lidem kolem něj také pozornost široké laické veřejnosti. Vedle oficiálního programu, jehož některé části jsou určeny jen aktivním účastníkům a hostům IGS, je připraven i pro všechny ostatní pestrý kulturní program.

IGS 2021 – Mezinárodní sklářské symposium Nový Bor. Připravte se na zážitkový maraton!
  • Adresa:
    náměstí Míru 105
    Nový Bor 473 01

Poslední zářijový den tak vypukne čtyřdenní zážitkový maraton, který odstartuje programem slavnostního zahájení v sídle firmy LASVIT. Lze očekávat, že Skleněný dům tak bude první, co návštěvníky IGS ohromí.

V pátek i v sobotu ráno ožijí hutě a rafinační provozy pracovním úsilím účastníků IGS, aby se pak po práci všichni sešli při zábavě. Záměrem všech pořadatelů IGS je ukázat z města i skla to nejlepší a návštěvníkům připravit nezapomenutelné zážitky. K těm by měl patřit vedle vlastní sklářské tvorby i doprovodný kulturní program. V nabídce tak jsou koncerty Anety Langerové a Monkey  Business, po setmění i světelná show.

Zklidnění po náročném dni pak na úplný závěr večera přinese ojedinělý audiovizuální projekt Purgatio inspirovaný Božskou komedií. V kostele Nanebevzetí Panny Marie si tak připomeneme sedmisté výročí úmrtí Dante Alighieriho, které připadá na letošní rok.

Malé i velké jistě potěší tradiční sobotní program Sklářských slavností na náměstí Míru, které se pak večer stane dějištěm závěrečného setkání pořadatelů, účastníků, hostů, partnerů i servisních pracovníků, zkrátka všech, kteří jakýmkoliv způsobem participovali na IGS.

www.igsymposium.cz