DEVADESÁTKA! NO A CO? „od svého šestnáctého dne až po dnešek“

10.9.2021 – 24.10.2021, 23:59

„Tak vás tady vítám… já, Jiří Suchý, komediant český a sběratel skoro všeho. Nabízím vám tu ochutnávky mých sbírek - z každé jsem vybral pár kousků…“

Jiří Suchý (2021)

Výstavu k životnímu jubileu významného českého divadelníka, hudebníka, textaře, zpěváka, básníka, skladatele, spisovatele, filmaře, grafika, výtvarníka, divadelního režiséra a sběratele, spoluzakladatele Divadla Na zábradlí a Semaforu Jiřího Suchého otevře Vlastivědné muzeum v Olomouci již 10. září 2021 v Handkeho sále Vlastivědného muzea v Olomouci.

Jiří Suchý, co by „kurátor“, této výstavy provede návštěvníka skrze své obrazy, plakáty z her i dosud nezveřejněné fotografie svým životem „od svého šestnáctého dne až po dnešek“.

Málokdo také ví, že Jiří Suchý je vášnivým sběratelem. Sbírá přilby, přestože je označován za notorického pacifistu…. Však říká: „Pozor! Z přilby se nestřílí, přilba chrání lidské životy!“

Na výstavě tak bude ke zhlédnutí ukázka z jeho sbírky gramofonových desek, vojáčků, filmů a promítacích přístrojů, či upomínkových lžiček a mnohé další.

https://www.vmo.cz/vystavy/201/devadesatka-no-a-co