COOL V PLOTĚ: Moritz Simon Geist, Stroon, DJ Floex feat. Robot Josef - Divadlo Archa

22.10.2021, 20:00 – 22:00

Nekonveční sólový umělec, technologický geek, vynálezce, který s projektem R.E.M. - Robotic Electronic Music dokazuje, že i jeho roboti dělají precizní techno. 

COOL V PLOTĚ: Moritz Simon Geist, Stroon, DJ Floex feat. Robot Josef - Divadlo Archa
  • Adresa:
    Na Poříčí 1047/26
    Praha 1 11000

Moritz Simon Geist (D) – R.E.M. Robotic Electronic Music
S jeho projektem Sonic Robots se snaží posouvat limity a hranice možného a právě z jeho dílenské laboratoře pochází historicky první techno nahrávka, kterou hrají pouze podomácku vyrobení roboti. Moritz Simon Geist v roce 2012 sestrojil první čtyčmetrovou repliku legendárního drum machine TR-808. Současná tvorba hudby již v mnoha případech není jen v rukou skladatelů.
Geistovo sofistikované robotické inženýrství  „Sonic Robots“ posouvají hranice představitelnosti a vymýšlejí novou pluralitu v hudební tvorbě. V elektronické hudbě si mnoho lidí představuje stroje na hraní. Málokdo si představoval, že tyto hudební stroje jsou skutečnými roboty. Jeho vystoupení podpoří jeho vlastní vizuální projekce.
https://www.moritzsimongeist.com

DJ Floex feat.Robot Josef
Floex jako Tomáš Dvořák patří mezi dlouhodobé stálice tuzemské elektronické hudební scény. Složil hudbu k několika úspěšným soundtrackům k videohrám (Samorost, Machinarium atd). Na posledním albu  A Portrait of John Dee, vydaném na německé značce Mercury KX  spolupracoval s britským producentem Tomem Hodgem, se kterým se posunul k fúzi elektronické a vážné hudby. V rámci našeho festivalu půjde výhradně o jeho sólové vystoupení DJ Floex se svým vlastním robotickým bubeníkem Josefem, kterého naživo programuje a v reálném čase s beaty improvizuje. Jeho energický set doprovodí atmosférická projekce v podání visual art performace.
Floex.cz

Stroon (SK)
Spektakulární propojení vibrafonu a elektronické hudby.
http://www.stroonmusic.net