Po roční pauze se 24. září můžete těšit na tradiční Muzejní noc. Muzeum Mladoboleslavska ji letos připravilo ve vojenském duchu. 

Muzejní noc na hradě
  • Adresa:
    Staroměstské náměstí 1/55
    293 80 Mladá Boleslav

Přeneseme se do dob sedmileté války, tj. do druhé poloviny 18. století. Hlavním partnerem programu je tentokrát skupina historického šermu Páni z Kolína, která je zárukou, že program bude vskutku atraktivní – k vidění budou nejen ukázky střelby z křesadlových předovek, ale také výcvik v zacházení s puškami, s halapartnami, pochopitelně dojde i na šerm. Čerstvě zrekrutovaní nováčci z řad návštěvníků pak poznají, že být vojákem v pěším pluku Její Milosti císařovny Marie Terezie rozhodně nebylo nic snadného, vždyť zapamatovat si třeba desítky pohybů spojených s nabitím pušky a následným vystřelením bude i pro ně složité. Návštěvníci si budou moci prohlédnout a třeba i potěžkat pušky, se kterými tehdejší vojáci bojovali, zkusmo si sevřít do ruky šavli či kord nebo zamířit s dobovou pistolí. To vše s příslušným výkladem muzejních historiků. Vedle zbraní z doby 18. století ukáží muzejníci i zbraně z dalších období, třeba z pravěku.
Pochopitelně bude připraveno občerstvení, tekuté, slané, sladké, teplé i studené.

Mladoboleslavští muzejníci se na Muzejní noc i na své návštěvníky již těší. Takže si zapamatujte či si poznamenejte do kalendářů – v pátek 24. září začne v 17 hodin na nádvoří mladoboleslavského hradu hlavní program. A opět, jak už velí muzejní tradice, výstřelem z našeho děla. Program na hradě potrvá do 20 hodin a během něj budete moct navštívit i všechny muzejní expozice a výstavy.