Muzejní noc v České Lípě

17.10.2021

Srdečně Vás zveme v pátek 17. září na muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.

 Vzhledem ke stále  pokračující rekonstrukci oken a dveří hlavní budovy, bude i letos pro návštěvníky připravena večerní prohlídka pouze ambitových prostor s Loretou, kde pokračuje výstava palných zbraní ze sbírky VMG z minulého roku. Loňská muzejní noc se proto tematicky nesla ve vojenském duchu, letos jsme se zaměřili na šermířská vystoupení v klášterní zahradě. Rádi bychom návštěvníkům nabídli také netradiční chodce na chůdách a velkolepou ohňovou show v amfiteátru. Na hlavním pódiu zazní skladby skupiny Dixi DC, pro děti je připravena loutková pohádka Zvířátka a loupežníci, ale především šermířské duely a závěrečný turnaj o královnu. Nebudou chybět tvůrčí dílny pro děti, ale také pestré občerstvení ve venkovních prostorách.

S platnou vstupenkou z muzejní noci bude možno v těchto večerních hodinách navštívit i Šatlavu – archeologické muzeum Českolipska a prohlédnout si výstavu o Českolipském kachli, čeká vás i promítání a dílničky.

Muzejní noc finančně podpořilo město Česká Lípa.