Výstava hub ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě

17.9.2021 – 19.9.2021, 23:59

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě (VMG) si Vás dovoluje pozvat na rozsáhlou výstavu hub rostoucích v Libereckém kraji, a to od pátku do neděle.

 Samotná výstava i doprovodné programy pro žáky MŠ, ZŠ a sobotní mykologická poradna  budou probíhat v prostorách Galerie Chodba VMG.

Výstava bude zahájena pátečním programem, a to jak naučnými tak výtvarnými stanovišti, určenými pro žáky mateřských a základních škol. Na tyto programy je nutné se objednat!

Mykologická poradna, vedená zkušeným mykologem Mgr. Martinem Křížem, proběhne v sobotu od 13 do 16 hodin. Právě sem lze přinést jakékoliv druhy hub, které si můžete nechat bezpečně určit, či se o nich dozvědět více.

Po celou dobu trvání výstavy bude pro malé i velké návštěvníky připraveno doprovodné stanoviště s mykologickou tématikou.

Výzva návštěvníkům

Pokud se chcete do výstavního programu aktivně zapojit a vidět své mykologické sběry veřejně prezentované, pak neváhejte.  Houby je možné přinášet do vlastivědného muzea v termínu od 15.–18. 9. 2021. Děkujeme za pomoc i vaši spolupráci.

 

Bližší informace a objednávky na doprovodný výukový program u koordinátorky Ekoporadny Orsej – Veroniky Ličaverové, DiS. ([email protected], 774 825 089).

Více informací můžete před akcí nalézt na www.muzeumcl.cz                                                          

 

Vstup na výstavu i jeho doprovodný program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě za finančního přispění Libereckého kraje.