Zpěváci VITACITu : GANG + MERLIN - Vagon Club

15.9.2021, 21:00 – 23:00

Ovocná limonáda v prášku vznikla v roce 1970 a byl to velký hit! Skupina Vitacit se dala dohromady jen o pár roků později a taky se z ní stala legenda. A legendy mají právo se odmlčet a zase povstat z popela. A přesně to se právě stalo.

Zpěváci VITACITu : GANG + MERLIN - Vagon Club
  • Adresa:
    Národní 961/25
    Praha 1 110 00

Poslední comeback se uskutečnil před necelými deseti lety. Tehdy se Vitacit propojil s Kreysonem, ale ten je už také pryč. V současné podobě najdeme ve zkušené partě dlouholetého kapelníka Luďka Adámka, kytary mučí zakladatel Pavel Kuře Hejč, Petr Eda Kocour a Honza ACE Bouška a bicí má pod taktovkou Honza Nezval. Za mikrofonem najdeme ztraceného syna Dana Horynu a Fanyho Stehlíka, který si s Vitacitem užil jeho streetrockové období okolo alba Máte se hnout.

A kam bude znovuzrozený Vitacit směřovat? Především do oblíbeného období poloviny 80. let, ale s tím, že septet nevynechá ani časem prověřené hity od roku 1976 až po novější skladby první poloviny devadesátých let. V plánu jsou samozřejmě i nové skladby, na kterých soubor průběžně pracuje. Kdo viděl kapelu minulý rok na motorkářském srazu Maxxlů, jistě ví, jaká energie v ní dřímá.