Jeden německý život - Divadlo v Řeznické

Pondělí, 19.09.2022 19:30 | další termíny

Divadelní hra Jeden německý život (A German Life) Christophera Hamptona, která měla v roce 2019 premiéru v londýnském Bridge Theatre v hlavní - a jediné roli - s Maggie Smith, byla jednou z nejočekávanějších premiér sezóny. 

Jeden německý život - Divadlo v Řeznické
  • Adresa:
    Řeznická, 662/17,
    Praha 1, 110 00
Christopher Hampton
Zřejmě i proto, že jí předcházel úspěšný stejnojmenný dokumentární film. Hra je založena na skutečném osudu Goebbelsovy sekretářky, která vypráví o svých životních peripetiích, ale hlavně o své kariéře. Tento dramatický text sice pojednává o zcela konkrétních historických událostech, je však až nepříjemně aktuální, protože akcentuje právě ta témata, která jsou vlastní i dnešní společnosti: ignorance, kariérismus, alibismus a neochota převzít odpovědnost i třeba jen za svá vlastní selhání apod. Její vzpomínky nám dávají možnost nahlédnout do banality zla. Budeme také později říkat: “My jsme to ani nechtěli vědět…?”

Divadlo v Řeznické do toho řízne na Žižkovském divadelním dvorku v Žižkovském divadla Járy Cimrmana

Začátek představení je v 19,00 a do dvora se začne pouštět 30 minut před začátkem.
Sedadla nejsou číslovaná a jednotná cena vstupenky je 350 Kč. Vstupenky lze zakoupit pouze on-line (platba kartou a převodem), případně v den uspořádání na místě.

Adresa areálu: Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, Štítného 5, 130 00 Praha 3
 
autor: Christopher Hampton
překlad: Jitka Sloupová
režie: Radim Špaček
dramaturgie: Yvetta Srbová
výprava: Yvetta Srbová,Radim Špaček
 
mix zvuku: Jakub Kudláč
 
hrají: Kateřina Macháčková
 

Termíny