Výstava legendárních kočárků v Regionálním muzeu Mělník - Liberta 95

13.7.2021 – 5.9.2021, 23:59

Komorní výstava v muzejní kavárně k 95. výročí založení proslulé mělnické továrny.
Doprovodný program: 4. 9. promenáda historických kočárků zn. Liberta z muzejní sbírky na radničním dvoře v Mělníku!

Cena vstupenky: 50 Kč

Výstavka v kavárně muzea a komentovaná přehlídka kočárků mělnické Liberty (TDV) si klade za cíl připomenout tento fenomén a přiblížit jej mladší generaci, která již tuto firmu zná jen ze vzpomínek starších. Na výstavce se objeví především dochované katalogy firmy, které zachycují produkci Liberty v letech 1933–1990 v téměř ucelené řadě, dobové fotografie, dochované archivní materiály, ukázky propagačních předmětů firmy.

Komentovaná přehlídka se koná v sobotu 4. 9. od 15:00 hod. na radničním dvoře v Mělníku. Představí průřez výroby na dochovaných dětských, loutkových a sportovních kočárcích ze sbírky muzea a zajímavosti o prezentovaných exponátech. Součástí bude dobové oblečení modelek a hudební doprovod inspirovaný obdobím vzniku jednotlivých kočárků v podání členů Velkého dechového orchestru Mělník.

Vstupenky (50 Kč/děti do 6 let zdarma) jsou v předprodeji v pokladně muzea od 1.7. Počet účastníků je omezen! Zahrnuje také volný vstup do stálých expozic a na novou výstavu hraček Hrajeme si 120 let v den konání přehlídky (4. 9.).