Kolínské kulturní léto - Charifest

8.8.2021, 17:00 – 20:00

Sedmé léto se na Kmochově ostrově koná CHARIFEST - charitativní hudební minifestival, kdy dobrovolným vstupným je možné přispět na provoz Farní charity Kolín. Dále bude opět možnost si nakoupit z charitativního šatníku, anebo si vybrat nějaký výrobek od seniorů z Dobrovolnického centra. Přijďte si poslechnout hudbu a podpořit dobrou věc.

Od 17 hodin se vám představí hudební uskupení THE COUNTRIES. Jsou to kolínští muzikanti, kteří se většinou scházejí pouze jednou do roka u příležitosti festivalu Červenopečecká pecka, aby si zahráli něco jiného, než obvykle hrají. Repertoár se skládá ze světových hitů moderní americké country a jižanského rocku.
 
Po vystoupení kolínských muzikantů, kteří si říkají The Countries, v Kolíně přivítáme na Kmochově ostrově cca od 18 hodin legendární HOP TROP.
 
Trampská skupina Hop Trop, hraje 42. sezónu. Čtyřicet let svého působení oslavila vyprodaným koncertem v Pražské Lucerně. Natočila řadu videoklipů, pět vinylových desek a cca 10 CD a 1DVD. Hraje v původním složení, písničkář Jaroslav Samson Lenk - devítistrunná kytara a zpěv, Ladislav Huberťák Kučera - šestistrunná kytara a zpěv, a Jaromír Šroub Vondra - kontrabas a zpěv, beze změny v obsazení celých čtyřicet let, což je zřejmě, nejen republikový, rekord. Během své existence odehrála cca 2700 představení v Čechách a Slovensku, ale i v USA, Austrálii či Polsku. Je držitelem platinové a několika zlatých desek za rekordní počty prodaných zvukových nosičů.
 
Koncert souboru je vlastně výběrem hitových písní, které zlidověly... Tři kříže, Amazonka, Jonatán, Vodácká holka a mnoho dalších.. Ale uvede i několik nových songů. Vše doprovází vtipným mluveným slovem sami protagonisté souboru. Koncert trvá cca 110 minut. Po koncertě je možné zakoupit zvukové nosiče.