Festival ClassFest – Karel Čapek / Josef Čapek – Ze života hmyzu

23.8.2021, 19:00 – 20:30

Myšlenky, jež dílo sděluje, jsou nadčasové. Režisér Lubor Cukr svým pojetím přibližuje klasické čapkovské dílo mladé generaci, pro niž se tato hra mění z pouhé povinné četby v atraktivní téma k diskuzi nejen ve školách.

Cena vstupenky: dobrovolné vstupné Kč
Festival ClassFest – Karel Čapek / Josef Čapek – Ze života hmyzu
  • Adresa:
    Sedlčany 264 80

Průvodcem celé hry je postava tuláka ztvárněná samotným režisérem, což společně se studenty HAP PZ (Hudební akademie Praha Pavla Zumrová) dává vzniknout unikátnímu spojení, které modeluje příběh až do samotného konce.

ClassFest - studentský hudební festival "bez hranic", organizovaný přímo studenty klasické hudby. Jeho 2. ročník se koná v termínu od 23.8. do 28.8. 2021 v Petrovicích u Sedlčan. Festival v tomto období zrealizuje celkem 6 kulturních akcí v 5 městech a obcích Středočeského a Jihočeského kraje (Sedlčany, Písek, Planá n. L., Petrovice, Drážkov), na kterých bude prezentovat špičkové mladé umělce studujících v Čechách i zahraničí. Promyšlenou dramaturgií festival usiluje o podněcování zájmu nejen o klasickou hudbu, ale o kulturu obecně v generaci mladých. Letošní ročník se koná pod záštitou senátora a starosty obce Petrovice Petra Štěpánka.
Více informací o programu i vstupenkách na www.classfest.cz

Lubor Cukr

Režisér, operní režii vystudoval na pražské HAMU. V letech 1999–2016 působil ve Státní opeře Praha a v Národním divadle, kde měl možnost spolupracovat s mnoha zahraničními režiséry. Poslední roky (2013-2016) vedl uměleckou správu Státní opery. V letech 2017-2019 byl šéfem opery Slezského divadla v Opavě. Od ledna 2021 je výkonným ředitelem opery SND v Bratislavě. Na svém kontě má přes 30 režií převážně operních titulů v českých, ale i zahraničních divadlech. Soustavně se věnuje i pedagogické činnosti. V letech 2013-2017 spolupracoval s Konzervatoří Pardubice, v roce 2019 spolupracoval s Mezinárodní konzervatoří v Praze, a v letech 2013 – 2016 vedl herecké kurzy na Letních pěveckých dílnách v Petrovicích. S Hudební Akademií Praha – Pavala Zumrová spolupracuje už od roku 2011 a představení Ze života hmyzu je jeho dvanáctým projektem, který se studenty HAP připravil.