RockOpera Praha míří do Jičína a chystá se na podzimní sezónu

24.7.2021

RockOpera Praha stihla do letních prázdnin využít rozvolnění protiepidemických opatření a odehrát tři představení. Annu Kareninu (13. června), Tróju (17. června) a Vymítače (23. června). Ačkoliv holešovická scéna zůstane v létě potichu, diváci si Vymítače budou moct užít ještě 24. července v Jičíně.

Výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest navíc dodala, že skupina King Size, kterou založila se skladatelem a uměleckým ředitelem divadla Milanem Steigerwaldem a jejíž skladby tvoří převážnou část rockové opery Romeo & Julie, dostala pozvání k tomu odehrát koncert na polském zámku Gorzanów. Tam vystoupila RockOpera Praha už v roce 2016 s operou Antigona.

V létě se také konají lekce oblíbené Rockové akademie, která mimo hodin zpěvu, herectví a dalších uměleckých disciplín nově nabízí i lekce jógy pod vedením instruktorky Pavly World. Hodiny doprovází hudba Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Zájemci se mohou do řad Rockové akademie hlásit na webu www.rockopera.cz, kde najdou další informace.

Fanoušci si mezitím mohou krátit čekání na podzimní sezónu poslechem nejnovějšího alba divadla Anna Karenina, jehož dokončení RockOpera Praha věnovala celou pandemii. Do nynějška se dočkaly videoklipů celkem tři skladby, které komplet zahrnuje, a to Ona není já, Máš mě spoutanou a Zadky holý. Všechny jsou ke zhlédnutí na YouTube.

Podzimní sezóna pak začne už 7. září s Trójou. Následovat bude Frankenstein, kterého RockOpera Praha odehraje 23. září. Vstupenky si diváci mohou zakoupit osobně na pokladně divadla nebo na elektronicky prostřednictvím stránek www.rockopera.cz/program.