Wolfgang Seligo Trio

18.6.2021, 19:30 – 21:30

Konečně otevřená pražská hudební scéna přivítá skvělé představitele rakouského jazzu - Wolfgang Seligo Trio, které zahraje 18. 6. 2021 od 19.30 hod. na Chodovské tvrzi.

Wolfgang Seligo Trio
  • Adresa:
    Ledvinova 86/9
    Praha 4 149 00

Wolfgang Seligo, pianista a skladatel se svým triem náhodně kombinuje jazz, funk a klasiku. Svými sólovými skladbami, ale i skladbami hranými v různých formacích dosáhl mezinárodního ohlasu. Koncertoval v Pekingu, v Moskvě, ale také v Maroku, Senegalu, Chicagu a Washingtonu. Vedle toho vystupoval na festivalech, v koncertních sériích a klubech v Evropě, Asii, Africe a v USA.

ALL ABOUT JAZZ MAGAZINE

„Seligo je zjevně nesmírně talentovaný jak komponista, tak interpret. Zdá se, že nedokáže nehrát s velkou bravurou, ale protože se okolo tolik toho děje, je relativně snadné se nad to povznést a užívat si opravdu krásný přednes."  Budd Kopman (New York) for allaboutjazz magazine

Další člen tria, kontrabasista Peter Strutzenberger je jedním z nejvšestrannějších rakouských kontrabasistů, zahraje vše, od jazzu, přes blues, rock až po klasiku. Koncertuje s mezinárodně uznávanými hudebníky jako Red Holloway, Big Jay McNeely, Howard Alden a Axel Zwingenberger, Karl Ratzer, Harri Stojka, doprovázel anglickou zpěvačku Danu Gillespie. Hraje i klasiku ve vídeňské opeře.

Bubeník Heimo Wiederhoer studoval jazz a klasickou hudbu v Grazu, kde také začínal svou hudební kariéru jako člen symfonického orchestru, ale účinkoval také v jazzových bandech. Později hrál s umělci jako Sheila Jordan, Albert Mangelsdorff, Bill Dobbins, Marc Murphy, Jarmo Savolainen, Phil Markowitz, Ed Neumeister, Karl Ratzer, Gustavo Bergalli, Steve Gut. Dlouhou dobu byl členem Tria Karlheinze Miklina a spolupracoval s Harri Stojkou. Kromě koncertování Wiederhofer také vyučoval na Královské hudební akademii, Berklee College of Music nebo Youth Standard Bank Jazz Workshop Grahamstown v Jižní Africe.

Tito tři mistři svých nástrojů se představí 18. 6. 2021 v 19.30 hod. v komorním prostředí Chodovské tvrze.