Pasta Oner: HalfTime v Galerii Ludvíka Kuby Poděbrady

4.5.2021 – 30.6.2021, 23:59

Výstava jednoho z nejvýraznějších představitelů současné české umělecké scény, Pasty Onera. Výstava HalfTime nabídne jedinečný výběr z autorovi dosavadní tvorby doplněný o dosud nepublikovaná díla ze současného tvůrčího období.

Pasta Oner (*1979), dlouhodobě a systematicky reflektuje svým charakteristickým, smířlivým a neodsuzujícím způsobem soudobou popkulturní společnost v plné škále její významové, hodnotové i symbolické vrstevnatosti. V jeho dílech se v mediálně bohatém spektru vizuálního jazyka zpřítomňují pro dnešní dobu příznačné asamblážové formy vyprávění. Významově bohatě nabité obrazy a objekty čerpají inspiraci nejen z všudypřítomné inklinace postmoderního člověka globálního západu k třpytivým objektům sdílené touhy, ale vydávají se také po stopách různých forem spirituální transcendence či vnitřních zákoutí víry, odkrývají řadu osobních a popových mytologií, zkoumají podvědomé tužby či reminiscence na lidskou sexualitu, ale také nekáravě poukazují na hrozby tvarující terén naší každodenní zkušenosti.
 
Středobodem Pastovy tvorby je akrylová malba a vytváření závěsných obrazů, stejně tak jako navrhování prostorových objektů, plastik, instalací, grafických listů a netradičních inovativních technik.
 
Kurátor: Ander Lovarssen
 
4. 5. - 30. 6. 2021
Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Libušina, Poděbrady
Otevřeno út-ne 10-12, 13-18 h.
Vstup zdarma

 

Foto: Michal Zikmund: Pasta Oner (1979), Street E. 1979, 2020, olej a akryl na plátně, 150 x 200 cm