Výjimečná umělecká díla na výstavě Galerie KODL

29.4.2021 – 30.5.2021, 23:59

Obdivovatelům výtvarného umění je určena předaukční výstava vzácných uměleckých děl, která probíhá v Galerii KODL do 29. května. Výstava bude zakončena aukcí na Žofíně v neděli 30. května. Dražit se bude i online na portálu Artslimit.com. Pro veřejnost bude expozice otevřena dle aktuálních opatření vlády. Samozřejmostí je i virtuální prohlídka.

Výjimečná umělecká díla na výstavě Galerie KODL
  • Adresa:
    Národní 7,
    Praha 1, 110 00

Vskutku vzácnými obrazy je prezentováno 20. století. Kolekci lze pomyslně otevřít ranou malbou Františka Kupky „Koupání“. Hned třikrát je zastoupená Toyen, její plátno „Noční slavnost (Ohňostroj)“ je tím nejdražším. Jeho vyvolávací cena činí dvacet milionů korun.

Skutečně jedinečný je raný olej Emila Filly „Láhev vína a talíř jablek“. Dvě pozoruhodná plátna zastupují i tvorbu Jana Zrzavého v jeho nejcharakterističtějších tématech. Aukční kolekci doplňují Josef Čapek, Rudolf Kremlička, Otakar Kubín, Antonín Procházka nebo Václav Špála. Nezvykle početně je tentokrát zastoupen Josef Šíma.

Současná výtvarná scéna, a to jak v tuzemském, tak světovém kontextu, je v aukční kolekci reprezentována více než bohatě. Představuje se celá řada zvučných jmen napříč generacemi i výtvarnými médii. Sběratelé a zájemci tak v kolekci naleznou vedle ikonických „spots“ Damiena Hirsta i výjimečnou grafiku Gerharda Richtera s názvem „Plot“. Mezi tyto velikány současného světového umění se zajisté může řadit i Theodor Pištěk, který je reprezentován plátnem „Rozmluva s Hawkingem 1b“.

Foto: Toyen: Jarmark, Josef Šíma: Návrat Thésea, Václav Radimský Řeka s lekníny, Emil Filla: Láhev vína a talíř jablek, Damien Hirst: Gold Gift Spot, Jan Zrzavý: Veselé lodi, Josef Čapek: Stavení, Kamil Lhoták: Červený automobil, Václav Špála: Kytice