Výzva Zoo Liberec – 30 dní pro Zemi

24.4.2021 – 23.5.2021, 23:59

Zoologická zahrada v Liberci využila období bez návštěvníků k tvorbě nových webových stránek. Spustila je 21. 4. - den před Mezinárodním dnem Země. Toto datum bývá v zoo prvním jarním tématem, v areálech zahrad probíhají celodenní akce pro veřejnost. Letošní rok je jiný, oslavy Dne Země se přesunuly na internet.

Výzva Zoo Liberec – 30 dní pro Zemi
  • Adresa:
    Lidové sady, 425/1,
    Liberec 1, 460 01

Od 24. 4. je na www.zooliberec.cz spuštěna výzva pro kohokoliv, kdo chce alespoň drobnostmi Zemi pomoci. Za podpory Libereckého kraje letos vznikl nejen samoobslužný kvíz v blízkém okolí Zoo Liberec, ale i jedna zajímavá výzva. „Třicet dní pro Zemi“ je soubor 30 úkolů a jednoduchých inspirací na každý den až do 23. 5. Účastníci si mohou vybrat téma a činnosti, které jsou jim blízké, zvolit tempo plnění, které jim vyhovuje a úkoly plnit samostatně, ve skupince nebo s rodinou.  

Výzva „Třicet dní pro Zemi“ chce v návaznosti na Den Země ukázat, že každý, dospělý i dítě, může přispět nějakou maličkostí (sestavit hmyzí hotel, třídit odpad, nenakupovat potraviny s palmovým olejem, nahradit igelitové tašky a mikrotenové sáčky látkovými, nakupovat u místních farmářů, jet do práce/školy na kole/koloběžce/jít pěšky, šatstvo opravit a ještě nevyhodit …atd. atd. Zájemci si zároveň mohou stáhnout záznamový arch a ke svým aktivitám si dělat poznámky. Celá akce bude zakončena dotazníkem, jehož prostřednictvím zoo vyhodnotí, kolik lidí se zapojilo a jaké úspory společně Zemi přinesli. Zapojit se může každý – zkuste to i vy.