On-line workshop Jak zní svět?

1.3.2021 – 30.6.2021, 23:59

Sladovna Písek ve spolupráci s organizací UUUL a Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov připravila pro děti od 6 do 10 let on-line workshop s názvem Jak zní svět. O co jde?

Cena vstupenky: 1200,-Kč skupina Kč

Půvabný zvukomalebný workshop, inspirovaný stejnojmennou knihou Hiromi Ogata, je plný krásných animací, všedních i nevšedních zvuků a her. Tvořivě pracuje s jazykem, objevuje s dětmi, jak různí lidé a kultury slyší svět, jak vznikají slova, a jak si každý z nás může s jazykem hrát. Používá principy literární a dramatické výchovy, tvořivé hry a bystří tak uši, oči i jazyk.
video: https://www.youtube.com/watch?v=P92tKh1FnnY

Okolo nás vždycky něco nějak zní. Třeba když vstáváme, naše zívání. Maminka krájí chleba, bratr dupe, kočka mňouká, vítr fouká, déšť padá, slunce...

Jsou zvuky, které se slyší. Některé se ale neslyší, zato se „vidí“, “cítí” nebo “představují”. V japonštině se popisují všechny tyto zvuky slovy. Ale nejenom v japonštině. Můžeme to dělat i my. Dělal to třeba Karel Čapek, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Zvuky, pocity, metodické a rytmické kadence převáděl do slov, vytvářel nová slova, hrál si s nimi a maloval slovy, aby jeho jazyk nebyl jen jazyk informací, ale aby budil ve čtenáři představivost a cit. A dělal to tak krásně, že si ho zamilovaly generace dětí i dospělých.
S kocourkem Kosmosem můžeme slyšet i vidět, jak zní kočičí svět. A můžeme zkusit najít, jak zní ten náš!“

Kompletní informace najdete na webových stránkách Sladovny: https://www.sladovna.cz/vystavy/jak-zni-svet/
Workshop je určený pro děti od 6 do 10 let (1. stupeň ZŠ) – pro školní skupiny i pro veřejnost.
Kapacita: Až 30 účastníků.
Cena workshopu: 1200 Kč pro skupinu.
Koná se v on-line prostředí – aplikace Zoom – v termínech dle domluvy.
Vznik online verze podpořilo Ministerstvo kultury ČR