EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN - Forum Karlín 2021

5.9.2021, 18:00 – 22:00

EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN OHLÁSILI POSUN TERMÍNU PRAŽSKÉHO KONCERTU. NOVÉ DATUM JE STANOVENO NA 25. ZÁŘÍ 2021 OPĚT VE FORU KARLÍN.

EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN - Forum Karlín 2021
  • Adresa:
    Pernerova 652/55
    Praha 8 186 00

LOŇSKÝ ROK BYL PRO NĚMECKOU INDUSTRIÁLNÍ HUDEBNÍ SKUPINU EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN VE ZNAMENÍ OSLAV ČTYŘICET LET EXISTENCE A NOVÉHO STUDIOVÉHO ALBA ALLES IN ALLEM. KAPELA SE JEJ CHYSTALA PŘEDSTAVIT NA VELKÉM MEZINÁRODNÍM TURNÉ. BOHUŽEL PLÁNY PŘEKAZILA CELOSVĚTOVÁ PANDEMIE COVID-19 A TAK BYLA VĚTŠINA TERMÍNŮ PŘESUNUTA NA ROK 2021. JAK ŘÍKAJÍ  EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN VE SVÉM TISKOVÉM PROHLÁŠENÍ: „TERMÍNY JSOU PŘIPRAVENY A DOUFÁME, ŽE SITUACE BUDE PŘÍZNIVÁ, ABYCHOM MOHLI OPĚT KONCERTOVAT.“ VSTUPENKY JSOU V PRODEJI V SÍTI TICKETMASTER A GO OUT, JIŽ ZAKOUPENÉ ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI.

KARIÉRA EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN ZAČALA V ROCE 1980. ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN BLIXA BARGELD BYL POŽÁDÁN, ABY VYSTOUPIL V BERLÍNSKÉM MOON CLUBU. VYMYSLEL SI SKUPINU EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN, NABÍDKU NA KONCERT PŘIJAL A POZVAL PÁR PŘÁTEL. POČÁTEČNÍMI ČLENY KAPELY SE UKÁZALI BÝT MUZIKANTI, KTEŘÍ MĚLI TEN VEČER ČAS. OFICIÁLNÍ NAROZENÍ EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN JE ALE OBECNĚ SPOJENO S TÍMTO KONCERTEM. NIKDO TEHDY NEMOHL PŘEDVÍDAT, ŽE TÉMĚŘ PO ČTYŘECH DESETILETÍCH BUDE TATO FORMACE STÁLE TAK PRODUKTIVNÍ A S VELKOU FANOUŠKOVSKOU ZÁKLADNOU. SVÝM DEBUTOVÝM ALBEM KOLLAPS (1981) VYHLÁSILI VÁLKU VŠEM DOSAVADNÍM ZPŮSOBŮM POSLECHU HUDBY. JEJICH NOVÁTORSKÝ A EXPERIMENTÁLNÍ PŘÍSTUP OVLIVNIL CELOU ŘADU SKUPIN A UMĚLECKÝCH ŽÁNRŮ OD DIVADLA PŘES VÝTVARNÉ UMĚNÍ AŽ PO FILM. ZA SVOU EXISTENCI VYDALI CELKEM 12 ALB, JEJICH NOVINKA ALLES IN ALLEM PŘINÁŠÍ DOSUD NEPROBÁDANÉ OBZORY JEJICH VNÍMÁNÍ HUDBY. V PRAZE, KAM SE VÍCE MÉNĚ PRAVIDELNĚ VRACÍ, DORAZÍ V SESTAVĚ: BLIXA BARGELD, ALEXANDER HACKE, NU UNRUH, JOCHEN ARBEIT A RUDI MOSER.

VIDEO: TEN GRAND GOLDIE HTTPS://VIMEO.COM/402660719
VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE NA WWW.1015.CZ A NA HTTPS://NEUBAUTEN.ORG/.