Zabíjejte popírače klimatických změn. Komedie o střetu ekoteroristek s nepružnými osobami z nejvyšší politiky

Švandovo divadlo uvede online premiéru satirické komedie Zabíjejte popírače klimatických změn prostřednictvím svého Youtube kanálu.

Zabíjejte popírače klimatických změn. Komedie o střetu ekoteroristek s nepružnými osobami z nejvyšší politiky
  • Adresa:
    Štefánikova 6/57,
    Praha 5, 150 00

Švandovo divadlo uvede online premiéru satirické komedie Zabíjejte popírače klimatických změn prostřednictvím svého Youtube kanálu. Titul inspirovaný slavnými akčními filmy 80. let o teroristech a rukojmích, humorem Quentina Tarantina a rétorikou Ala Gora, uvede smíchovská scéna jako první neanglicky mluvící divadlo, které zároveň iniciovalo první cizojazyčný překlad. Svižná satira ze světa politiky autora Davida Finnigana se nejdříve dočkala v Austrálii zákazu a později získala prestižní cenu Griffin Award. Komedie poukazuje kromě politiky mimo jiné na sílu médií a sociálních sítí a jejich vliv na mínění veřejnosti. Inscenace s nadhledem glosuje obě zápolící strany konfliktu, aniž by jedné či druhé nadržovala. Diváci se také mohou těšit na neotřelý pohled na problematiku týkající se klimatických změn.

Online premiéra Zabíjejte popírače klimatických změn se uskuteční 25. ledna 2021 od 19 hodin prostřednictvím Youtube kanálu Švandova divadla.

Youtube kanálu Švandova divadla.

https://www.svandovodivadlo.cz/inscenace/658/zabijejte-popirace-klimatickych-zmen/3285