ANNA MARIA JOPEK - P&J Music

Vokalistka, skladatelka písní, improvizátorka, vášnivá vizionářka. Styl Anny Marie Jopek je fúzí improvizace, polských tradičních soundů a evropské klasické hudby. 

ANNA MARIA JOPEK - P&J Music
  • Adresa:
    Jungmannova 15/1
    Praha 1 110 00

ANNA MARIA JOPEK (Polsko)

Anna Maria Jopek - zpěv / Piotr Nazaruk - flétny, zpěv, efekty / Paweł Tomaszewski – piano / Robert Kubiszyn – basa / Paweł Dobrowolski - bicí

Koncert je součástí koncertní série Jazz Meets World

ANNA MARIA JOPEK

Narodila se v umělecké rodině – její babička a otec byli vynikající zpěváci, Anna Maria doslova vyrůstala v zákulisí a v šatnách koncertů legendární polské skupiny Mazowsze, ke které oba její rodiče patřili. Byly jí pouhé tři roky, když zpívala v Polském rádiu. V sedmi letech začala hrát na piáno, ve dvanácti vystupovala s Varšavskou filharmonií. Je absolventkou Hudební univerzity Fryderyka Chopina a studuje filosofii na Varšavské univerzitě.

Už hezkých pár let komponuje a používá klasických a lidových motivů k nevšedním, mnohotvárným projektům, které přitahují nejvýznamnější hudebníky světa, jako jsou Pat Metheny, Branford Marsalis, Gonzalo Rubalcaba, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa, Mino Cinelu a další. Jako vokalistka měla tu čest doprovázet Stinga, Youssou N'Doura, Bobbyho McFerrina, Ivana Linze, Nigela Kennedyho a Dianne Reeves.

AMJ vystupovala v nejznámějších koncertních síních světa, jako jsou: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Tokio Opera City Concert Hall, Blue Note Tokyo, Israeli Opera v Tel Avivu nebo Hamer Hall v Melbourne. Nahrávala v Real World Studio Petera Gabriela, Abbey Road v Londýně a Power Station v New Yorku. Je držitelkou všech možných význačných polských hudebních cen.

V roce 2017 vydala AMJ album „Minione“ (Minulost) s Gonzalo Rubalcabem. Album uvádí předválečná polská tanga a patřilo mezi deset nejlepších polských hudebních bestsellerů roku 2017. V říjnu 2018 vydává další album „Ulotne“ (Pomíjivý) natočené s Branfordem Marsalisem, které je nezařaditelné do klasifikace hudebních stylů a víceméně interpretuje slovanské motivy co do harmonie, poetiky a temperamentu. A to vše se špičkovými hudebníky jako Krzysztof Herdzin, Mino Cinelu, Maria Pomianowska, Robert Kubiszyn, Pedro Nazaruk, Marcin Wasilewski a Atom String Quartet.

AMJ je přesvědčena, že umění představuje spiritualitu naší doby a že hudba je univerzální jazyk, který spojuje lidi všech kultur, přesvědčení a tradic. Věří v krásu a dar naslouchání. Pohybuje se mezi Varšavou a Lisabonem, věnuje se svým dětem a kočkám. Běžet maraton je jejím občasným koníčkem.

"Neanglicky mluvící zpěváci musí překonat jazykovou bariéru amerického publika, což je těžký úkol, ale podobně jako keltská novátorská vokalistka Loreena McKennitt, má Jopek schopnost učinit tuto bariéru nevýznamnou. Smysl těchto písní je jasný, i když nerozumíte polsky.“ James Hale (Downbeat)

Cyraneczka https://youtu.be/XdeNxmrriH0

Czekanie  https://youtu.be/IfYcZRhuhco

Hej przeleciał ptaszek  https://youtu.be/m2hK4SNw5U8

Czekaniehttps://youtu.be/bmJjlOXWpFU

Szepty i łzy (official video): https://www.youtube.com/watch?v=WALPS8cY8Gg

Możliwe (official video): https://www.youtube.com/watch?v=KUyXchZt_mc