Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří otevře své brány

3.12.2020 – 31.12.2020, 23:59

Díky příznivější epidemiologické situaci se i brány galerie Kryt mohou 3. prosince otevřít.

A na co se u nás můžete těšit? Až do konce prosince jsme prodloužili výstavu Navzdory, jejíž výtěžek bude věnován chomutovské pobočce organizace Roska.

Posláním celorepublikové pacientské organizace Unie Roska je podpora pacientů s roztroušenou sklerózou a jedna taková pobočka vznikla nedávno také nedaleko Klášterce, a to v Chomutově. V říjnu skončila v Chomutově výstava v restauraci Republika, kde bylo vystaveno 100 děl od 70 umělců, s názvem SPOLU. Výstava byla prodejní a její výtěžek putoval právě chomutovské pobočce Rosky. Vybralo se téměř 70 000 Kč.

A jak s tím vším souvisí právě Klášterec nad Ohří? Podobou výstavu s názvem NAVZDORY totiž Roska ve spolupráci s městem Klášterec plánovala i u nás, v městské galerii Kryt. Do příprav ale zasáhla opatření vlády proti koronaviru, a tak výstava začne o něco málo později, ale nepřipravíme vás o ni.

A kdo všechno svá díla na výstavu věnoval? Mnohá jména již budete znát. Jitka Kůsová, Miroslav Rada, manželé Fišrovi, Milan Tóth, uvidíte díla Ladislava Steňka, fotografa Krušnohoří Martina Valiny, díla věnoval také Radovan Smokoň či Milan Bezaniuk a další a další zvučná jména. Výstava bude přístupná od 3. prosince každý všední den od 8:30 do 17:00.