Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Zažijte kouzlo Vánoc v Karlovarském kraji

5.12.2020 – 31.12.2020, 23:59

V předvánočním čase se města promění v pohádková místa plná zářivých světýlek. I v letošním roce můžete v Karlovarském kraji navštívit některé vánoční trhy, které proběhnou dle aktuálně platných bezpečnostních opatření.

Zažijte kouzlo Vánoc v Karlovarském kraji

Své jedinečné kouzlo mají Chebské vánoční trhy, kde si můžete tradičně zabruslit na ledovém kluzišti pod širým nebem a vychutnat si pohled na vyzdobené centrum z vyhlídkového kola. Prohlédnete si dřevěný betlém i ukázku ručního umění v městečku řemesel a třeba potkáte Ježíškovo pošťáka, který doručí váš dopis přímo Ježíškovi.

postak

Načerpat vánoční atmosféru můžete i při procházce krásně vyzdobeným historickým centrem Karlových Varů. Na Mlýnské kolonádě na váš čekají trhy s tradičním vánočním sortimentem a pro zpáteční cestu můžete využít nazdobený vánoční autovláček.

V Mariánských Lázních dostala Zpívající kolonáda vánoční kabátek. Vánoční trhy budou probíhat o prosincových víkendech na Hlavní Kolonádě a v oblasti Městské tržnice bude pořádán mini trh pod názvem Mikulášský pavilón. Těšit se můžete na jarmark, kolotoč, fotokoutek a samozřejmě nastrojený vánoční stromeček.

koule_02

Ježíškovo pošta

Na Božím Daru bydlí sám Ježíšek a má tu i svou poštu. Děti mohou nejen o Vánocích, ale během celého roku napsat dopis, který bude následně odeslán Ježíškovi. Až dopis odešlete, můžete se vydat na výlet po stopách Ježíška – Ježíškova cesta je plná zábavy a úkolů pro malé i větší děti.

Vánoční dům

I když jsou venku plískanice, nezoufejte. Vezměte své děti za zábavou do Vánočního domu v Karlových Varech, kterým vás budou provádět postavičky z betlémů, vůně purpury, adventní věnce a známé tóny vánočních koled. Najdete zde bohatou nabídku ručně vyráběných třpytivých ozdob na váš vánoční stromeček a sbírku plyšových medvídků, která zaujme nejen malé návštěvníky. K vychutnání vánoční atmosféry vám navíc poslouží zdejší kavárna, jak jinak než s vánoční výzdobou a vánoční nabídkou – cukrovím, vánočkou nebo třeba horkou čokoládou.

Vanocni dum_1

Tak už na nic nečekejte a vyrazte načerpat pohodovou vánoční atmosféru do Karlovarského kraje.

1462-logo-zivy-kraj