Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Má to smysl, Zoo Liberec děkuje

1.12.2020 – 31.12.2020, 23:59

Financování zoologických zahrad není jednoduchá záležitost a každá zahrada se více či méně úspěšně snaží o maximální míru soběstačnosti. Provoz i té liberecké zoo je financován ze tří hlavních zdrojů: z příspěvku zřizovatele, ze vstupného a z darů sponzorů a dárců. Poslední jmenovaný zdroj nabyl obzvlášť letos na významu.

V době, kdy jeden z pilířů financování – příjem ze vstupného - díky úplnému uzavření zoologických zahrad zcela vypadl, byl jakýkoliv příspěvek nejen velkou pomocí, ale i psychickou podporou a povzbuzením pro všechny zaměstnance. Oproti roku 2019 zaznamenali v liberecké zoo již ke konci listopadu trojnásobný nárůst darovacích smluv, kdy nejčastější částka bylo 500 Kč. Významně přispívali také tradiční a dlouhodobí sponzoři. Přibylo i tzv. anonymních dárců, tedy těch, kteří odeslali finanční částku rovnou na darovací účet zoo, a to bez smlouvy. Dokonce do zprávy pro příjemce platby psali povzbudivé vzkazy ve smyslu: „Doufám, že i malá částka pomůže, držte se!“ nebo „Zatím posílám málo, důchod bude příští týden“. Byla i řada těch, kteří zoo podpořili alespoň povzbudivými maily nebo vzkazy na sociálních sítích, popřípadě nákupem na e-shopu. Všem dárcům a podporovatelům patří velký dík. Letos se jejich podpora stala i významnou morální posilou vědomí, že aktivity a snahy zoologických zahrad mají smysl. Stále je možné zoo v Liberci přispět – více informací na www.zooliberec.cz.