Koncerty Českolipského komorního cyklu zrušeny, cyklus nabídne vánoční stream

11.12.2020, 19:00 – 21:00

Následkem prodloužení nouzového stavu a přijatých vládních protiepidemických opatření ruší spolek ARBOR zbývající letošní koncerty Českolipského komorního cyklu. V České Lípě se tedy neuskuteční plánovaný varhanní recitál Ireny Chřibkové dne 10. listopadu, ani z jara již přeložený koncert Královéhradeckého dětského sboru Jitro, který se měl odehrát 24. listopadu, či předvánoční koncert legendárního souboru Musica Bohemica Jaroslava Krčka, jenž se měl uskutečnit 8. prosince. Všechny koncerty měl hostit kostel Mistra Jana Husa v České Lípě. Vstupné za zakoupené vstupenky bude návštěvníkům vráceno.

Spolek ARBOR však svým návštěvníkům zprostředkuje alespoň streamovanou podobou Vánoc s Musicou Bohemicou. Tento komorní soubor je fenoménem na poli interpretace lidové hudby a folklóru, jemuž se věnuje i badatelsky, a proslavil se díky tomu po Evropě i v zámoří. Originální Krčkovy kompozice jsou oblíbené pro svou živost a spontánnost a posluchačům přinášejí uspokojení a duchovní povznesení, a stejně tak i svěží interpretace barokních vánočních zpěvů. A právě ty včetně Vánoční mše Jaroslava Krčka provede Musica Bohemica nejen pro českolipské publikum před kamerami liberecké TV RTM+. On-line videostream koncertu se uskuteční v pátek 11. prosince od 19 hodin na youtube kanálu festivalu, vstupenky v hodnotě 150 Kč opravňující ke zhlédnutí koncertu budou v prodeji od čtvrtka 5. listopadu pouze online na www.lipamusica.cz a www.colosseumticket.cz.
 
S ohledem na prodloužení nouzového stavu a přijatých opatření zůstává festivalová pokladna pro veřejnost do odvolání uzavřena. Vstupné bude vraceno bezhotovostně na základě vyplnění formuláře dostupného na webových stránkách festivalu, držitelé vstupenek budou kontaktování individuálně. Případné dotazy ke vstupenkám a programu jsou vyřizovány telefonicky (+420 608 917 973) či e-mailem ([email protected]).

Českolipský komorní cyklus se koná za podpory Ministerstva kultury ČR, Libereckého kraje, Města Česká Lípa, Nadace Život Umělce, Státního fondu kultury, rodiny Tichých a společnosti Modus.
Záštitu
nad cyklem převzaly: Ing. Jitka Volfová, starostka Města Česká Lípa a Ing. Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.