Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

O Mendelovy dny 2020 nepřijdete!

4.11.2020 – 5.11.2020, 23:59

Masarykova univerzita zahajuje novou podzimní tradici – Mendelovy dny. Odkazuje tak na světově proslulého přírodovědce Gregora Johanna Mendela (1822–1884), zapáleného badatele, včelaře, meteorologa a opata Augustiniánského opatství na Starém Brně. Jeho objevy v oblasti zákonitosti dědičnosti znaků jsou celým světem uznávány a je díky nim zaslouženě nazýván otcem genetiky.

O Mendelovy dny 2020 nepřijdete!
  • Adresa:
    Mendlovo náměstí 907/1a
    Brno - střed 603 00

Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity na „svého“ vědce myslí každý den ve své expozici, ale navíc si jej chce připomenout v rámci festivalu Mendelovy dny řadou přednášek, prezentací, diskusí a kulturních akcí. Připravilo je dopředu s velkou pečlivostí, ale protože současná pandemická situace nedovoluje osobní účast na programu, Mendelovy dny se uskuteční 4. – 5. 11. 2020 on-line formou. O nic tedy nepřijdete.

Virtuální Mendelovy dny roku 2020 naplní debaty a prezentace za účasti známých osobností, komentované prohlídky Mendelova muzea i atraktivní hudební program. Budete moci vstoupit do expozice, klikat a objevovat život člověka, který prozkoumal skoro 30 000 rostlin hrachu, staral se o klášter a ještě si našel čas na své záliby.

Podrobnosti přináší web Mendelovydny.cz.