Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Jak na Mendelovy dny 2020? Virtuálně!

4.11.2020 – 5.11.2020, 23:59

Mendelovo muzeum brněnské Masarykovy univerzity zahajuje novou tradici podzimních Mendelových dnů, připomínajících osobnost Gregora Johanna Mendela (1822–1884). Tento přírodovědec a opat starobrněnského kláštera získal celosvětovou proslulost díky svým rozsáhlým pokusům na hrachu setém. Jeho objevy na poli dědičnosti jsou považovány za přelomové, a ne nadarmo je nazýván otcem moderní genetiky.

Jak na Mendelovy dny 2020? Virtuálně!
  • Adresa:
    Mendlovo náměstí 907/1a
    Brno - střed 603 00

Máme pro vás dobrou zprávu: ani kvůli nepříjemné situaci s pandemií koronaviru o Mendelovy dny nepřijdete. Letos se jen série přednášek, diskusí, prezentací a kulturních akcí přesouvá do virtuálního světa. Ve dnech 4. – 5. 11. 2020 se můžete těšit na debaty a prezentace za účasti významných osobností, komentované prohlídky Mendelova muzea i atraktivní hudební vystoupení.

Podrobný program naleznete na www.mendelovydny.cz. Kromě on-line účasti na zajímavých pořadech také virtuálně vstoupíte do expozic jeho muzea, kde si vše prohlédnete jako doopravdy.