Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Dvě tváře Prahy: Výstava nejlepších snímků z fotografické soutěže v ulici Na Příkopě

7.10.2020 – 4.11.2020, 23:59

Ve středu 7. října rozzářilo ulici Na Příkopě dvacet tři snímků na velkoplošných panelech. Výstava zakončí jedenáctý ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy, kam účastníci přihlásili rekordních 720 snímků z prostředí Václavského náměstí a Příkop.

Dvě tváře Prahy: Výstava nejlepších snímků z fotografické soutěže v ulici Na Příkopě
  • Adresa:
    Na příkopě
    Praha 1 110 00

"Cílem soutěže je vyvolat širší diskusi o aktuální podobě Václavského náměstí a jeho okolí a těší nás, že se do debaty prostřednictvím fotografie zapojil tak velký počet Pražanů. Věříme, že k úspěchu přispěl i fakt, že jsme tento rok poprvé zacílili i na mladší soutěžící a otevřeli dvě nové kategorie: děti od 7 do 11 let a děti od 12 do 17 let. Vždyť právě oni jsou těmi, kteří by měli v budoucnu občanskou společnost v našem městě vést.“ říká Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského.

Hlavní cenu vyhrál Tom Řechtáček za zachycení atmosféry oslav Nového roku 2020. V kategorii 7-11 let zvítězil s fotografií „Modrá je dobrá“ Kryštof Michálek a na prvním místě v kategorii 12-17 let se umístil Kilián Valdman se snímkem „Děravý jezdec“.

Výstavu nejlepších snímků si je možné prohlédnout na pěší zóně v ulici Na Příkopě do 4. listopadu. Tradiční ocenění autorů vítězných fotografií proběhne kvůli aktuálním omezením spojených s nouzovým stavem v rámci dernisáže 3. listopadu 2020.

Partnery fotosoutěže jsou společnosti Cewe Fotolab, Urban Store, Cushman & Wakefield, Hotel Bellevue Vienna, Van Graaf, Hotel Jalta, Hamleys, divadlo Studio DVA a JLV.

Fotosoutěž a výstava probíhá již tradičně za podpory Městské části Praha 1.