Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Nové výstavy v Domě umění města Brna

11.9.2020 – 15.11.2020, 23:59

Od 11. září můžete v Domě umění na Malinovského náměstí navštívit nové výstavy - Umění snížené diference a Mies v Brně / Villa Tugendhat. Mezinárodní projekt Umění snížené diference představuje uznávané zahraniční autory a autorky, jejichž společným jmenovatelem je vizuální práce s minimální či sníženou nuancí, tedy s minimem kontrastů. Výstava Mies v Brně / Villa Tugendhat připomíná 90. výročí dokončení stavby vily Tugendhat a 10. výročí zahájení její památkové obnovy.

K vidění jsou fotografie vily Tugendhat, které v roce 1931 pořídil Rudolf Sandalo, autentický nábytek z vybavení doma a řada unikátních dobových dokumentů. Třetí výstava, která byla zahájena 17. září, prezentuje tvorbu tří předních brněnských architektonických ateliérů (Burian - Křivinka, Petr Pelčák, Rusín & Wahla), jejichž stavby a rekonstrukce významných památek moderní architektury (v čele s vilou Tugendhat) jsou Brňanům důvěrně známé.