Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

V Mníšku do nové sezóny s novou prohlídkou

Zámek Mníšek pod Brdy musel předčasně ukončit letošní sezónu, a tak už se alespoň chystá na tu následující. Pokud to okolnosti dovolí, slavnostní zahájení nové sezóny proběhne o víkendu 6. a 7. února.

V Mníšku do nové sezóny s novou prohlídkou
  • Adresa:
    Nám. F.X. Svobody 1
    Mníšek pod Brdy 25210

Kromě stávající nabídky se připravuje také zcela nová prohlídka, která bude určena větším dětem od 9 do 14 let. Na trasách, které představují období první republiky, pro ně bude připraven zajímavý výklad se zábavným kvízem, otázkami a hádankami. Poznají předměty, které naši předci používali před sto lety? Jak vypadal tehdejší telefon, rádio nebo fotoaparát?

Mladší děti ve věku od 3 do 9 let přivítá v novém roce opět oblíbená ledová královna Elsa. Při veselých prohlídkách plných zábavy a plnění úkolů je i s rodiči zavede tam, kam poslední zámečtí obyvatelé vodili své hosty a vzácné návštěvy. Do společenských a kuřáckých salónků a slavnostních jídelen. A nejmladší děti mohou s Elsou zavítat do Kouzelného sklepení nebo přímo doprostřed pohádkového světa v přízemí zámku. Tady potkají vlka od Červené Karkulky, sedm trpaslíků, zkusí uhodnout, která z princezen je Zlatovláska, pomohou holoubkům sesbírat hrách, nahlédnou do dračí sluje.

Otevřen bude rodinám s dětmi také výtvarný ateliér a pro všechny ostatní obě prohlídkové trasy i prostřední zámecká věž, která nabízí výstup po dřevěném vřetenovém schodišti a vyhlídku do nejbližšího okolí.