Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Podzimní zoo méně strašidelně

1.10.2020 – 31.10.2020, 23:59

Každá zoologická zahrada je závislá na počasí a je pochopitelné, že podzimní návštěvnost zoo všeobecně výrazně klesá. Ta liberecká zoo není výjimkou. Přestože má otevřeno každý den v roce včetně víkendů a svátků, na podzim se hledají témata, která by návštěvníky do zahrady ještě přivedla.

V Liberci se stala jedna podzimní akce už tradicí. Návštěvníci z Liberce i širšího okolí se těší na 29. a 30. října, kdy se už po několik let koná Strašidelná zoo. Návštěvnost v těchto dvou dnech často převyšuje i nejvyšší čísla z období letních prázdnin a dovolených. V souvislosti s letošní epidemiologickou situací a omezením veřejných i venkovních akcí připravují v Liberci trochu jiný koncept. Namísto velkých strašidelných konstrukcí a instalací, živých strašidel nebo hrůzostrašných rekvizit a zvuků nabídne zoo klidnou individuální procházku podzimně vyzdobenou zahradou. I taková návštěva zoo má své kouzlo a tak v Liberci věří, že své návštěvníky a podporovatele si najde tato podzimní akce i letos.  V Liberci by si přáli vyzdobit zahradu zejména dýněmi a zájem o návštěvu podpořit „dýňovou  výzvou“ Pokud se komukoliv dýně urodily nebo zbyly, zahrada je ráda ve dnech od 19. 10. do 26. 10. na pokladně přijme. Ať již vydlabané, vyřezané, ozdobené nebo v přirozeném stavu poslouží dýně dvakrát. Jednak k výzdobě areálu podzimní zoo, jednak  jako zpestření jídelníčku nebo hračka pro některé druhy zvířat. Jako poděkování za tuto pomoc dostane dárce dýně jednu dětskou vstupenku do zoo zdarma.