Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

VÁCLAV KITZBERGER – OTEVŘENÉ ŠTELÁŘE, FIGURY A TROPY

20.9.2020 – 28.3.2021, 23:59

Od pondělí 12.10.2020 do 25.10.2020 zavřeno z důvodu vládního nařízení.

Galerie Konírna a město Lipník nad Bečvou se dlouhodobě věnují propagaci umění, uměleckého kovářství a příbuzného umění v kovu. Lipník se tak může hrdě nazývat městem kovu pod nedalekým hradem Helfštýnem, kde se každoročně koná Hefaiston. Výstava Václava Kitzbergera tuto škálu opět rozšiřuje a nabízí originální, inspirativní přístup ke komorní plastice v kovu.

VÁCLAV KITZBERGER – OTEVŘENÉ ŠTELÁŘE, FIGURY A TROPY
  • Adresa:
    Lipník nad Bečvou 751 31

Retrospektivní výstava Václava Kitzbergera k jeho 80. narozeninám otevírá soukromé sbírky pro malé i velké návštěvníky, které zavede na objevnou cestu umělecky rozsáhlým dílem.

Můžete se těšit na valašské bytosti z pohádek, auto moto salon, báječné ženy na létajících strojích, figurální zvonce a mnoho dalšího z autorova lidsky obohacujícího pozitivního vhledu, tvorby a radosti ze života. Uvidíte, jak se v průběhu let proměňovaly náměty uměleckých prací v kovu, ale i přístup k jejich zobrazovaní a pohled samotného autora na svět.

V září a v říjnu bude výstava veřejnosti otevřena od úterý do neděle v čase od 11.30 do 16.00 hodin. V dalších měsících bude otevírací doba galerie změněna.

Galerie Konírna 20. 9. 2020 - 28. 3. 2021
Galerie Konírna se nachází v pravém (západním) hospodářském křídle zámku v budově bývalé konírny pod střešní zahradou